Na zákaze bulvárneho Daily Mailu, ktorý je v Británii najčítanejším spravodajským portálom, sa zhodli editori Wikipedie. O návrhu jedného z nich hlasovali.  

Ako informoval Gurdian, editori anglickej Wikipedie došli ku konsenzu, že Daily Mail je všeobecne nespoľahlivý a jeho použitie ako zdroja bude zakázané, zvlášť ak existuje iný dôveryhodný zdroj.

Editori hlasovali o zákaze použitia tohto spravodajského zdroja vo všetkých prípadoch, okrem výnimočných okolností. Rozhodnutie vysvetlili spomínanou slabou kontrolou faktov či senzáciechtivosťou vo zverejnených článkoch.

O Daily Maile ako o možnom nespoľahlivom zdroji diskutovali už od roku 2015. Gurdian ďalej uviedol, že Wikipedia vyzve dobrovoľníkov, aby približne 12-tisíc aktuálne existujúcich liniek z Daily Mailu nahradili alternatívnym zdrojom, ak je to možné. 

„Daily Mail nebude považovaný za spoľahlivý zdroj na anglickej Wikipedii. Editori majú právo zmeniť existujúce citácie Daily Mailu na iný zdroj, ktorý komunita za spoľahlivý považuje,“ uviedla zároveň Wikipedia Foundation, ktorá internetovú encyklopédiu zastrešuje. 

Slobodná encyklopédia je písaná prispievateľmi z celého sveta. Každý z nich môže jednotlivé články upravovať. Informácie čerpajú z rôznych internetových zdrojov a publikácií. 

Ako uvádza Wikipedia na svojom webe, články by mali byť napísané z nestranného uhla pohľadu, fakticky a objektívne reprezentujúc rozličné pohľady na predmet článku a všetky príspevky by mali mať uvedený dôveryhodný zdroj. V slovenskom jazyku bolo uverejnených dosiaľ vyše 200-tisíc príspevkov. Väčšina obsahu na stránke je v angličtine.