Ringier je posledným veľkým hráčom u nás, ktorý si zatiaľ nevyskúšal žiadnu formu paywallu na webe. Prevádzkuje pritom spravodajskú dvojku a trojku, čo sa týka návštevnosti a vzor na fungujúce platobné brány má naprieč nadnárodnou skupinou, ktorej je súčasťou. S plateným obsahom sa darí aj bulvárnemu Bildu, ktorý je nemeckou obdobou Nového Času.
„Videli sme dáta. Nemôžem ich prezradiť, ale nemyslím si, že to robia zle. Rozdiel medzi Bildom a Novým Časom je v tom, že v Bilde pracuje 8-násobne viac ľudí a Nemecko je oveľa väčší trh. Čiže máte oveľa viac exkluzívnych správ. Momentálne si nemyslím, že by sme boli schopní mať denne toľko exkluzívnych správ. Až potom môžeme ísť do plateného obsahu,“ povedal pre Forbes M. Dubec.
Podľa generálneho riaditeľstva vydavateľstva sa je minimom päť – desať exkluzívnych informácií denne, ktoré nedokáže konkurenčný web do hodiny zobrať. Až potom sa chcú baviť o platení za obsah. Časový rámec však M. Dubec nekonkretizoval.
V prípade Aktualít je zavedenie platieb možné podľa M. Dubca skôr, ale momentálne sa pri portáli sústredia na vytvorenie kvalitnej značky. „Aj v zahraničí weby s dlhšími, detailnejšími informáciami sú skôr zamknuté pod platobnou bránou. Potrebujete skupinu lojálnych čitateľov, 5 až 15 percent z celku, ktorí zaplatia za detailnejšie informácie. Pretože pohľad na homepage väčšine na zorientovanie sa stačí,“ načrtol šéf Ringieru, podľa ktorého však ľudia sú ochotní platiť. Dokazujú to aj konkurencia Sme či Denník N. „Myslím si, že štyri eurá mesačne sú na Slovensku ochotní platiť v podstate všetci. Ak ich budete informovať, zabavíte ich, pomôžete im stráviť čas.“
„Pokiaľ sa človek rozhodne platiť, musí prejsť dvomi ďalšími fázami. Jedna je mentálne akceptovať cenu. Oveľa komplikovanejšia je však registračná časť. Keby sme vedeli zaplatiť myšlienkou, okamžite späťnásobíte počet platiacich,“ pokračoval M. Dubec v rozhovore Forbesu.
Riaditeľ Ringieru nechcel prezradiť, akú časť príjmov má vydavateľstvo v súčasnosti z digitálnych produktov.
M. Dubec však špecifikoval, aký veľký má podiel má vo firme, ktorej pôvodne odpredával s ďalšími tromi spoločníkmi väčšinu v slovenskom Azete. V RAS, ktorý sa s Azetom spája od júna do jednej firmy, mu momentálne patrí 11 percent, s opciou na 16. Sumu, za ktorú Ringier do Azetu vstupoval v roku 2010 ani tentoraz nekomentoval, je viazaný mlčanlivosťou.