Web Parlamentnílisty.cz patrí od roku 2010 do portfólia skupiny Our Media. Projekt mnohí označujú ako „politický bulvár“, portál sa zameriava na aktuálne informácie z regionálnej aj „veľkej“ politiky.

Predstaviteľom strán a zastupiteľstiev poskytuje priestor na publikovanie článkov bez zásahu redakcie. Politikom zároveň môžu klásť otázky registrovaní čitatelia. Celá komunita si na webe môže navzájom vymieňať názory a komentáre.

O zámere vydavateľa spustiť spravodajský web aj na Slovesnku písal Medan.sk na svojom Facebookovom profile. Zatiaľ nie je isté, akú podobu by mohol mať slovenský web, ani kedy by mal byť spustený. Mediálny web MediaGuru.cz však nedávno napísal, že má ísť o rovnomenný portál so slovenskou doménou, ktorý má vzniknúť tento rok na jeseň.

Podľa predsedu predstavenstva Our Media Jana Holoubka vychádza spoločnosť z údajov o návštevnosti webu, kde patria slovenskí používatelia k častým čitateľom. „Máme vyše 500-tisíc návštev mesačne zo Slovenska, preto sme sa logicky rozhodli začať expanziu práve tam,“ poznamenal pre Mediálne.sk.

Ďalšie konkrétnosti v tejto chvíli riaditeľ Parlamentných listov neposkytol, vyjadril sa však k veľkosti projektu. „Môžeme povedať, že na slovenskej verzii Parlamentných listov bude pracovať okolo 40 až 50 ľudí. Rozhodne nejdeme hrať druhú ligu,“ skonštatoval.

Do spoločnosti Our Media aktuálne majetkovo vstupuje Ivo Valenta, majiteľ skupiny Synot. O novom strategickom partnerovi projektu písal takisto MediaGuru.cz. Práve so zmenou vlastníckej štruktúry súvisí aj avizovaná expanzia mimo Česka. 

„ParlamentníListy.cz sú skutočne nezávislé české médium, ktorému nikto nediktuje, čo a ako má písať. Na jeho obsahu sa totiž z podstatnej miery podieľajú samotní politici, podnikatelia a odborníci z najrôznejších profesií. Práve preto som sa rozhodol, že akcionárskym vstupom našej skupiny pomôžem ďalšiemu rozvoju tohto mediálneho projektu,“ načrtol I. Valenta.

V Česku majú Parlamentní listy u niektorých kontroverznejšiu povesť. V printovom vydaní napríklad médium používalo znak Českej republiky, čo mohlo podľa Českej televízie prispieť k tomu, že čitateľ magazín mohol vnímať ako periodikum vydávané štátnou správou. Ako je zrejmé, v skutočnosti ide o publikáciu súkromnej spoločnosti, ktorá nemá s parlamentom žiadne priame väzby.

Pred dvomi rokmi web Romea.cz odhalil, že článok publikovaný Parlamentnými listami poškodzujúci rómsku menšinu nebol pravdivý, čo vydavateľ napokon priznal.