Okrem pravidelných príspevkov o tehotenstve, pôrode, starostlivosti o dieťa, výchove, psychológii či zdraví sa bude portál Ahojmama.sk venovať aj starostlivosti o deti s fyzickým či s mentálnym hendikepom.

Zahrnutá je tiež rubrika s právnymi radami a informáciami z oblasti práva, rozhovory so známymi osobnosťami a odborníkmi, či už gynekológmi, pôrodníkmi alebo psychológmi. Prinášať bude aj autentické príbehy rodičov.

V prvý deň spustenia, teda 15. októbra, uverejnil portál okrem iného aj rozsiahly rozhovor so slovenskou strelkyňou Zuzanou Rehák Štefečekovou o materstve.

Súčasťou portálu sú komunitné rubriky, kde môžu čitatelia diskutovať, pridávať vlastné blogy, publikovať vlastné fotografie a videá či kupovať alebo predávať v bazári.

Za projektom stoja redaktorky Patricia Poprocká, ktorá pôsobila ako vedúca oddelenia domácich udalostí v denníku Pravda a Gabriela Bachárová, bývalá redaktorka domácich udalostí v Pravde a tiež šéfredaktorka českého mesačníka o rodičovstve Děti a my.

Cieľom projektu je podľa vydavateľstva podať pomocnú ruku rodičom nájsť v starostlivosti a vo výchove dieťaťa tú najlepšiu cestu.

Podobne zameraných webov je na slovenskom trhu niekoľko. Obdobný obsah zameraný na rodičov ponúka napríklad internetová verzia mesačníka Mama a ja vydavateľstva Orbis In, v ktorom má väčšinový podiel mediálna skupina News and Media Holding (pod ktorú patrí aj Mediálne.sk). Podobné zameranie nájdu čitatelia aj na portáli Najmama.sk, ktorý patrí vydavateľstvu Ringier Axel Springer. Skupine Internet.sk patrí portál Rodinka.sk. 

Perex má vo svojom online portfóliu web Pravda.sk s mesačnou návštevnosťou 1,5 milióna reálnych používateľov, z toho zhruba polovicu generuje kulinárky portál Varecha.sk. Vydavateľstvu patrí aj web pre mladých Birdz.sk. Čerstvým projektom Perexu v digitále bolo spustenie Pravda TV

Na jar minulého roka vydavateľstvo zmenilo majiteľa, prevzala ho spoločnosť Our Media SR. Jej vlastníkom je česká Our Media, ktorá patrí podnikateľovi a senátorovi Ivovi Valentovi a mediálnemu podnikateľovi Michalovi Voráčkovi.