Americký miliardár Elon Musk pohrozil žalobou neziskovej organizácii Liga proti hanobeniu, ktorá podľa neho ohovára jeho sociálnu sieť X, predtým Twitter.

„Zdá sa, že k očisteniu mena našej platformy v otázke antisemitizmu nám neostáva nič iné, len Ligu proti hanobeniu zažalovať za hanobenie. Aká irónia,“ napísal Musk na svojom účte na sieti X. „Aby bolo úplne jasno, som za slobodu prejavu, ale proti akémukoľvek antisemitizmu,“ uviedol tiež.

Liga je podľa Muska zodpovedná za pokles príjmov siete X, ktorú miliardár kúpil v minulom roku. „Od tejto akvizície sa liga snaží túto platformu zabiť tým, že ju aj mňa falošne obviňuje z antisemitizmu,“ uviedol Musk. „Naše reklamné príjmy v USA stále vykazujú 60-percentný pokles, a to najmä kvôli tlaku ligy na inzerentov,“ dodal.

„Inzerenti sa vyhýbajú kontroverzii. Takže liga na zničenie našich príjmov z reklamy v USA a Európe stačí vznášať nepodložené obvinenia. V Ázii majú oveľa slabšiu pozíciu, takže naše tamojšie príjmy z reklamy zostávajú silné,“ uviedol Musk.

Sieť X už tento rok podala žalobu na neziskovú organizáciu Centrum pre obranu pred digitálnou nenávisťou bojujúce proti nenávistným prejavom a dezinformáciám na internete. Žaloba tvrdí, že centrum zverejnilo nepravdivé tvrdenia a povzbudzovalo inzerentov k odchodu zo siete X.

Za touto žalobou stojí júlová správa o výsledkoch výskumu centra, ktoré uvádza, že po minuloročnom prevzatí siete Muskom došlo k vzostupu nenávistných prejavov voči menšinovým komunitám.

Spoločnosť X a jej šéfka Linda Yaccarinová správu označili za nepravdivú a založenú na „nesprávnych, zavádzajúcich a neaktuálnych údajoch, najmä z obdobia krátko po prevzatí“.

Ďalšie dôležité správy

EBE 41 Washington - Americko-kanadsko-juhoafrický miliardár Elon Musk v pondelok na sociálnej sieti Twitter predstavil svoj mierový plán pre Ukrajinu. Ako však komentovala britská stanica Sky News, novinári aj akademici mu vzápätí odporučili, aby radšej ostal pri technológiách a investíciách. Na snímke z 9. marca 2020 Generálny riaditeľ Tesly a SpaceX Elon Musk reční na konferencii a výstave SATELLITE vo Washingtone. FOTO TASR/AP

FILE - Tesla and SpaceX Chief Executive Officer Elon Musk speaks
Neprehliadnite

Na Teslu si posvietili vyšetrovatelia. Automobilka mala financovať tajnú stavbu Muskovho domu