Plánovaná diskusia k americkým voľbám, ktorú mali na Instagrame viesť bývalý novinár Markízy Michal Kovačič, moderátor Viktor Vincze a expert na medzinárodné vzťahy Pavol Demeš, sa napokon uskutočnila bez Vinczeho. Práve Kovačič vysvetlil, že Vinczeho absencia bola výsledkom rozhodnutia vedenia televízie Markíza.

V úvode livestreamu, ktorý sa konal v stredu večer, Kovačič priblížil, že na rozdiel od ich predchádzajúcich neformálnych livestreamov bolo tentoraz potrebné požiadať vedenie o povolenie. „Dozvedeli sme sa, že Viktorovi nebol udelený súhlas zo strany vedenia Markízy na tento livestream, čo je teda prekvapivá informácia – lebo nikdy sme na žiadne livestreamy nepotrebovali žiadny súhlas,“ uviedol Kovačič.

Kovačič taktiež pripomenul, že nejde ani o projekt televízie Markíza ani jeho online portálu 360°, ktorý spoluzakladá. Livestream mal byť podľa neho priateľskou diskusiou s Pavlom Demešom, odborníkom na americkú politiku. Aj napriek tomu sa, podľa jeho slov, okolo Vinczeho diali „všadejaké ťahy“, ktoré Kovačičovi pripomenuli udalosti pred jeho vlastným „vyhadzovom“ z Markízy.

Kovačič v súboji o peniaze suverénne natrel Frindta.
Neprehliadnite

Mediálna udalosť mesiaca: Kovačič o pár dní spustí nový projekt a ukáže svoju silu

Reakcia televízie Markíza

Televízia Markíza považuje účasť moderátora Televíznych novín Viktora Vinczeho na neautorizovanej diskusii za možné porušenie pracovnej zmluvy a interných pravidiel. Vo svojom oficiálnom stanovisku uviedla, že Vincze o súhlas so streamom nepožiadal a podobné kroky môžu byť považované za porušenie Zákonníka práce a interných predpisov.

„Takéto prípadné konanie nášho kolegu budeme považovať za porušenie Zákonníka práce, jeho pracovnej zmluvy a ďalších interných predpisov. Pred tým, ako sme obdržali Vaše otázky, nás Viktor Vincze o svojom zámere neinformoval, ani interne nepožiadal o súhlas v zmysle platných právnych predpisov a vnútorných regulácií skupiny Markíza. Takéto prípady zvýrazňujú potrebu ďalšej špecifikácie interných pravidiel a diskusie o ich riadnom implementovaní s našimi zamestnancami, ktorá aktuálne aj prebieha,“ uviedla TV Markíza v stanoviske pre portál čas.sk.

Televízia Markíza sídli v Záhorskej Bystrici.
Neprehliadnite

Spravodajské odbory v Markíze si zvolili nového šéfa. Kovačič definitívne odchádza

Zmena vedenia spravodajských odborov

Vedenie spravodajských odborov v TV Markíza po Michalovi Kovačičovi preberal na konci októbra práve Viktor Vincze. V tajnom hlasovaní dostal 98 % hlasov a stal sa novým predsedom organizácie. Ako dlhoročný moderátor a novinár zaviazal k posilneniu a dodržiavaniu základných žurnalistických princípov v rámci televízie.

„Máme jediný cieľ – zabezpečovať fungovanie elementárnych pravidiel,“ uviedol Vincze po svojom zvolení. Novou podpredsedníčkou organizácie sa stala redaktorka Gabriela Kajtárová, ktorá spolu s Vinczem tvorí nové vedenie spravodajských odborov.

Spor o podobu spravodajstva medzi časťou pracovníkov Markízy a vedením televízie trval niekoľko mesiacov a vyvrcholil vyhlásením Michala Kovačiča v živom prenose Na telo na konci mája. Turbulentná situácia vyústila do protestov zamestnancov, ktorí vstúpili do štrajkovej pohotovosti. K ostrému štrajku však už nedošlo a situácia v televízii sa upokojila.

Na čele štrajkového výboru stáli okrem Michala Kovačiča aj Viktor Vincze a Adel Ghannam. Kovačič však v televízii dostal výpoveď a Ghannam ju podal sám. Kovačič sa pustil do prípravy vlastného online projektu 360°, ktorého tvárami sa stali aj Ghannam a Barbora Šišoláková, ktorá odišla z STVR.

Smotánka, Judínyová
Neprehliadnite

Teraz sa odhalila televízna pravda o Slovákoch: Klamú, keď hovoria, že ich nezaujíma šoubiznis?

Televízor
Neprehliadnite

Programové zemetrasenie na Jojke: Kľúčový program dostáva stopku. Náhrada prekvapí

Tomáš Maštalír, Ján Dobrík a Gabriela Marcinková v seriálovej novinke Vina.
Neprehliadnite

Markíza má pripravenú ďalšiu seriálovú lahôdku. Stavila na hviezdne obsadenie a silný príbeh

STVR
Neprehliadnite

Koniec sporu o doménu STVR.sk: Štát vyhral, študentov protest ukončili právnici

Televízia JOJ sa rozhodla experimentovať s Nákupnými maniačkami.
Neprehliadnite

Jojka s obrovským prekvapením: Slovensko dostane ďalšiu televíziu

Lovec
Neprehliadnite

Ako rýchlo zažiaril, tak aj rýchlo zhasol: Ďalší jojkársky seriál vo veľkom opúšťajú diváci