Autonómne vozidlo za 500 dolárov

Tesla je síce najväčším propagátorom autonómneho jazdenia, rozhodne však na tomto poli nie je sama. Spoločnosti ako Velodyne, líder v oblasti prídavných strešných radarov na báze laseru, vedia prakticky akýkoľvek model auta upraviť na autonómny. Avšak za enormnú cenu – len samotný hardvér stojí 75-tisíc dolárov a okrem ceny sú jeho nevýhodou väčšie rozmery.

Oproti tomu nový radar Luminar Iris by mal dokázať všetko, čo aj riešenie od Velodyne a za zlomok ceny. Luminar sľubuje, že zariadenie nebude drahšie ako 500 dolárov, čo prinesie rozhodne lepšiu komerčnú využiteľnosť. Napríklad pre autonómne vozidlá taxislužieb.

Note 10 v predpremiére

Premiéra v americkom Brooklyne začiatkom augusta bude pre Samsung znova len formalita. Uniknuté zábery ukázali kompletnú podobu nového Note 10 a ten vyzerá k svetu! Podľa očakávania na seba strhol veľkú pozornosť Amoled displej s miniatúrnym výrezom na kameru a integrovanou čítačkou odtlačkov prstov.

Umelá inteligencia „mastí“ poker s profesionálmi. A vyhráva

Nie dlho po tom, čo umelá inteligencia rozdrvila profesionálnych hráčov Starcraft II, pridáva sa na zoznam úspechov výhra AI nad dvanástimi profesionálnymi hráčmi pokru. Systém nazvaný Pluribus dokonca obohral aj Chrisa Fergusona, šesťnásobného svetového šampióna.

###{EMBED_YOUTUBE:BDF528wSKl8}###

Facebook zlomil nový rekord

Dohra kauzy Cambridge Analytica vyústila v jednu z najväčších pokút v histórii – americká Federálna obchodná komisia (FTC) schválila za porušenie ochrany súkromia pre Facebook pokutu vo výške približne 5 miliárd dolárov. Keď si spomenieme, že Anglicku stačilo odškodné smiešnych 500-tisíc libier, znie americký verdikt ako z úplne iného sveta.

###{EMBED_YOUTUBE:Q91nvbJSmS4}###

ADMA Academy: SEO & PPC

Významnou súčasťou ADMA Academy bol blok o SEO & PPC – stále horúca téma v online svete, no niektorým marketérom tieto výrazy stále nie sú familiárne. Aká je úloha SEO a ako správne uchopiť PPC kampaň?


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

Umelá inteligencia „mastí“ poker s profesionálmi. A vyhráva

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)