Smarthodinky pre nevidiacich

Cez Dot Watch môžete byť v skutočnom dotyku so svetom – ide o vôbec prvé smarthodinky, ktoré vedia pohodlne využívať slabozrakí a nevidiaci ľudia. So svojím majiteľom komunikujú cez Braillovo písmo vďaka vysúvajúcim sa plôškam, ktoré pohybom vedia zobrazovať všetky podstatné informácie ako klasické smarthodinky. Kvalitné spracovanie a minimalistický dizajn z nich robia nielen funkčný, ale veľmi dobre vyzerajúci doplnok. Viac takýchto projektov!

Ruský dezinformačný experiment

Šírenie dezinformácií nie je hrozba, ale reálny a prítomný problém súčasnosti. Kým Twitter od konca novembra zakáže politickú reklamu, Facebook či YouTube s odvolaním sa na slobodu slova niečo podobné napriek enormnému tlaku neplánujú. Existujú reálne dôkazy o tom, že Rusko zasahovalo do amerických prezidentských volieb v roku 2016 a podľa testovania nových dezinformačných stratégií vo viacerých afrických krajinách sa môžeme domnievať, že tie v roku 2020 nebudú od podobných aktivít ušetrené.

Ultimátny zoznam najlepších vianočných darčekov 2019

Pýtate sa už teraz sami seba, čo kúpiť svojim blízkym pod vianočný stromček? Potom si jednoducho musíte preklikať tento zoznam viac ako osemdesiatich inšpirácií z dielne Santa TheVerge. Nájdete tu nielen techniku, ale tiež knihy, oblečenie, hračky či veci do domácnosti, a to všetko správne „šmrncnuté“ vychytávkami hodnými fanúšikov #digitalnytyzden!

Projekt Mustang Lithium

Ak ste zarytý petrolhead, ani nečítajte ďalej – Ford pracuje na neuveriteľne výkonnom Mustangu Lithium, ktorý však bude poháňať elektrina. Žiaden rev a podmanivé bublanie motora sa preto napriek masívnemu výkon 900 koní konať nebude, môžeme očakávať skôr tiché bzučanie. Pôjde o moderné znovuzrodenie legendy pre ľudí dneška alebo o jej pochovanie a urážku klasikov?

ADMA Rulezz 2019

Ak má marketingová konferencia podtitul Reality check, očakávame otváranie očí a vyvracanie mýtov v komunikácii. Presne také má byť DigitalRulezz 2019 a naše očakávania rastú každým ďalším menom na zozname spíkrov... Lístky hľadajte na webe Digital Rulezz.


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

Ultimátny zoznam najlepších vianočných darčekov tohto roku

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)