Americký miliardár Elon Musk rokuje s vysokopostavenou manažérkou mediálnej spoločnosti NBCUniversal Lindou Yaccarinoovou, či sa stane novou šéfkou spoločnosti Twitter, uviedol denník The Wall Street Journal (WSJ) s odvolaním sa na oboznámené zdroje. Sám Musk vo štvrtok ohlásil svoj skorý odchod z funkcie výkonného riaditeľa internetovej spoločnosti.

Musk na svojom twitterovom účte oznámil, že za seba našiel náhradu, ktorá do funkcie nastúpi o zhruba šesť týždňov. Touto náhradou je podľa tweetu žena, jej meno však Musk neoznámil.

Zlepšovala spôsoby merania účinnosti reklám

Yaccarinoová je v službách NBCU viac ako desať rokov a vo vedení spoločnosti má na starosti reklamu a partnerstvo. Usilovala sa o zlepšenie spôsobov merania účinnosti reklamy a bola kľúčovou osobou pri spustení streamovacej služby Peacock podporujúcej reklamu, uviedol list.

Denník dodal, že Muskovo oznámenie prišlo len pár dní pred jednou z najväčších udalostí pre NBCU, každoročným stretnutím s obstarávateľmi reklamy, ktoré sa má konať v pondelok v New Yorku. Hovorkyňa NBCU uviedla, že Yaccarinoová je plne zamestnaná touto akciou. A Twitter sa nevyjadril.

WSJ poznamenal, že po Muskovom prevzatí Twitteru mnoho inzerentov pozastavilo svoje výdavky pre obavy, že by mohol oslabiť moderovanie obsahu, alebo z dôvodu neistoty ohľadom smerovania spoločnosti pod jeho vedením.

Zo stovky najlepších inzerentov na Twitteri až 37 z nich neminulo nič na reklamu v prvom kvartáli roku 2023, zatiaľ čo Ďalších 24 firiem znížilo svoje priemerné mesačné výdavky za reklamu o 80 a viac percent, tvrdí spoločnosť Sensor Tower.

Akcie Tesly posilnili

Yaccarinoová, ktorá dohliada na ročné príjmy z reklamy vo výške zhruba 13 miliárd dolárov, je známa svojimi úzkymi vzťahmi s obchodníkmi a reklamnými agentúrami a teší sa povesti „nežného kladiva“ pri vyjednávaní.

Musk svojho času žartoval, že z čela Twitteru odstúpi hneď, ako nájde niekoho natoľko hlúpeho, aby túto prácu prijal.

Musk kúpil Twitter vlani v októbri za 44 miliárd dolárov. Firma odvtedy prešla rozsiahlymi zmenami. Okrem iného zaviedla platené overovanie užívateľov a platiacim užívateľom umožnila písať výrazne dlhšie tweety. Uskutočnila tiež rozsiahle zníženie počtu zamestnancov.

Musk, ktorý je tiež výkonným riaditeľom výrobcu elektromobilov Tesla, v tweete uviedol, že v budúcnosti bude pôsobiť ako predseda správnej rady a technologický riaditeľ Twitteru.

Akcie Tesly v reakcii na Muskovo oznámenie posilnili o viac ako dve percentá. Investori po prevzatí Twitteru vyjadrovali obavy, že Musk príliš rozptyľuje svoju pozornosť a nevenuje sa dostatočne riadeniu Tesly.

Musk je teraz druhým najbohatším človekom na svete. Podľa indexu miliardárov, ktorý zostavuje agentúra Bloomberg, dosahuje aktuálna hodnota jeho majetku 168 miliárd dolárov.

Ďalšie dôležité správy

WA 13 archív New York - Na archívnej snímke zo 6. novembra 2013 je logo Twitteru. Spoločnosť Twitter vo štvrtok večer 16. júla 2020 uviedla, že hackeri získali počas stredajšieho útoku prístup k približne 130 účtom vrátane účtov viacerých prominentných politikov a organizácií, píše agentúra Reuters. Hackerom sa podarilo preniknúť do systému Twitteru odkiaľ získali prístup do účtov viacerých známych osobností - kandidáta na amerického prezidenta Joea Bidena, bývalého amerického prezidenta Baracka
Neprehliadnite

TikTok je v problémoch, Twitter sa z nich postupne dostáva