Spoločnosť Twitter, ktorú vlastní miliardár Elon Musk, sa uchýlila k ďalšiemu prepúšťaniu zamestnancov. V kanceláriách v Singapure a Dubline dnes dostalo výpoveď najmenej 12 ľudí starajúcich sa o modernizáciu obsahu na rovnomennej sociálnej sieti, píše agentúra Bloomberg. Šéfka oddelenia dôvery a bezpečnosti Twitteru Ella Irwinová Bloombergu potvrdila, že viacero zamestnancov bolo prepustených, poprela však, že by išlo o ľudí z oddelenia modernizácie obsahu.

„Dávalo zmysel napríklad zjednotiť zamestnancov pod jedného vedúceho tímu namiesto dvoch,“ uviedla Irwinová.

Muskov prístup k modernizácii obsahu na twitteri sa stal terčom tvrdej kritiky pre obavy, že sa na sieti bude objavovať viac závadných príspevkov. Musk sa označuje za zástancov absolútnej slobody slova a hovorí, že z twitteru chce urobiť slobodnejšiu sieť.

Musk prepustil väčšinu pôvodných zamestnancov

Musk Twitter kúpil minulý rok v októbri za 44 miliárd dolárov. Svojim novým zamestnancom dal opakovane najavo, že od nich vyžaduje špecifické pracovné nasadenie. Na začiatku decembra napríklad web stanice BBC informoval, že Musk „premenil kancelárske priestory spoločnosti na spálňu“.

Pod jeho vedením bolo z firmy prepustených zhruba 5 000 zo 7 500 pôvodných zamestnancov.

Kontroverzné manažérske rozhodnutia

Po niekoľkých kontroverzných manažérskych rozhodnutiach, napríklad obnovení profilu na sieti exprezidentovi Donaldovi Trumpovi, ktorého kongresový výbor odporučil obžalovať za podnecovanie vzbury, Musk oznámil, že odstúpi ako výkonný riaditeľ firmy. Urobil tak na základe výsledku hlasovania 17,5 milióna užívateľov twitteru, ktorí sa v Muskom vytvorení ankety vyslovili za jeho odstúpenie z funkcie.

Musk však uviedol, že firmu bude riadiť do doby, kým pre funkciu nájde vhodného kandidáta. K priebehu jeho hľadania sa však excentrický miliardár v posledných takmer troch týždňoch nevyjadril.

Ďalšie dôležité správy

Ranná rutina podľa MILIARDÁROV: TAKTO začína svoj deň 7 najbohatších ľudí sveta!
Neprehliadnite

Billa Gatesa znepokojuje Twitter pod vedením Elona Muska