Twitter natrvalo zablokoval osobný účet kontroverznej republikánskej poslankyne Marjorie Taylorovej Greeneovej, a to za opakované porušovanie pravidiel týkajúcich sa šírenia dezinformácií o covide-19. Informuje o tom agentúra AP.

Účet viac obnovený nebude

Twitter účet Taylorovej Greeneovej v minulom roku niekoľkokrát zablokoval dočasne, pretože systém umelej inteligencie v jej príspevkoch rozpoznal natoľko zavádzajúce informácie, že by mohli uškodiť ľuďom, ktorí si ich prečítajú. Trvalý zákaz sa vzťahuje iba na súkromný účet političky @mtgreenee, jej oficiálneho účtu @RepMTG sa netýka.

48. rokovanie vlády SR
Neprehliadnite

Smer-SD tvrdo kritizuje ministra obrany za nelogické nákupy, výhrady má aj k dohode s USA

Twitter uviedol, že poslankyňa Greeneová už mala piate porušenie pravidiel, ktoré zakazujú šírenie dezinformácií o chorobe COVID-19, čo znamenalo, že jej účet nebude obnovený. Štvrtýkrát jej spoločnosť pohrozila v auguste, ako nepravdivo vyhlásila, že vakcíny ,,zlyhávajú" a tretie napomenutie dostala menej ako mesiac predtým, keď tweetovala, že covid-19 nie je nebezpečný a že vakcinácia by nemala byť povinná, informuje New York Times.

Elon Musk
Neprehliadnite

Musk plní sľub z Twitteru. Predal ďalšie akcie Tesly a znižuje svoj podiel vo firme

Agentúra AP uvádza, že podľa amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) zomrelo v Spojených štátoch v súvislosti s covidom-19 skoro štvrť milióna ľudí mladších ako 65 rokov. Od začiatku pandémie v USA zomrelo asi 825 870 pacientov s koronavírusom.

Poslankyňa nedodržiava opatrenia

Jej pozastavenie prichádza v čase, keď v Spojených štátoch opäť vzrástli prípady koronavírusu z vysoko infekčného variantu omikron. Štát New York zaznamenal za posledný deň roka 2021 viac ako 85 000 nových prípadov nákazy, čo je najvyšší denný počet v štáte od začiatku pandémie, uvádza americký denník.

Pentagon, Washington
Neprehliadnite

Kam idú peniaze z Pentagónu? Americké ministerstvo obrany neuspelo v ďalšom audite

Taylorová Greeneová politiku Twitteru označila za „útok na slobodu slova v komunistickom štýle". Dnes vo vyhlásení uviedla, že „Twitter je nepriateľom Ameriky". Britský denník The Guardian pripomína, že Taylorová Greeneová, zvolená do Snemovne reprezentantov v roku 2020, opakovane vzbudzuje kontroverzie.

Pravidelne dostáva pokuty za nedodržiavanie hygienických predpisov platných v Kongrese, vrátane tých týkajúcich sa nosenia ochrany nosa a úst.

JB 22 Bethesda - Americký prezident Joe Biden hovorí o novom variante COVID-19 s názvom  omikron počas jeho návštevy Národného inštitútu zdravia v meste Bethesda 2. decembra 2021. Biden oznámil vo štvrtok začatie zimnej kampane proti koronavírusovému ochoreniu COVID-19. Informovala o tom agentúra AFP.
Neprehliadnite

Biden podpísal zákon o fungovaní ozbrojených síl USA, počíta aj s podporou Ukrajine