Americká technologická spoločnosť Apple obmedzuje zamestnancom používanie konverzačného robota s umelou inteligenciou ChatGPT. Firma totiž pracuje na vlastnej podobnej technológii. S odkazom na dokumenty a zdroje o tom píše denník The Wall Street Journal. Twitter potom obviňuje firmu Microsoft, že zneužíva dohodu o poskytovaní dát z tejto sociálnej siete, uviedla s odkazom na list právnika Alexa Spira šéfovi Microsoftu agentúra Reuters.

Apple znepokojujú úniky dôverných dát od zamestnancov, ktorí používajú programy umelej inteligencie. Svojim zamestnancom odporučil, aby nepoužívali GitHub Copilot vlastnený Microsoftom, ktorý býva používaný na automatizáciu písania softvérového kódu, uvádza denník.

Tvorca ChatGPT, spoločnosť OpenAI, minulý mesiac uviedol, že zaviedol „režim inkognito", ktorý neukladá históriu konverzácie používateľov ani ju nepoužíva na vylepšenie svojej umelej inteligencie. OpenAI taktiež vo štvrtok dala v Spojených štátoch ChatGPT k dispozícii ako bezplatnú aplikáciu pre telefóny iPhone.

Stále viac sa skúma, ako ChatGPT a ďalšie programy, ktoré inšpiroval, spravujú stovky miliónov dát používateľov. Tie sa bežne používajú na zlepšenie alebo „trénovanie" AI.

Právnik majiteľa Twitteru Elona Muska v liste, o ktorom ako prvý informoval denník The New York Times, uviedol, že Microsoft použil viac dát z Twitteru, než podľa zmluvy mal a bez povolenia zdieľal dáta s vládnymi úradmi. Nedávne preskúmanie činnosti technologického giganta podľa listu naznačuje, že mohlo dôjsť k porušeniu „niekoľko ustanovení dohody po dlhší čas".

Majiteľ Twitteru Elon Musk je s Microsoftom pre jeho platformu umelej inteligencie v rozpore. Musk v apríli uviedol, že spustí platformu AI, ktorú nazýva „TruthGPT", aby sa odlíšil od umelej inteligencie, ktorú ponúka Microsoft a Google. Spoločnosť OpenAI podporovanú Microsoftom šéf Twitteru kritizoval za „trénovanie umelej inteligencie v klamaní". Povedal, že OpenAI sa teraz stala „uzavretým zdrojom", „ziskovou" organizáciou, ktorá je „úzko spriaznená s Microsoftom".

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná foto.
Neprehliadnite

Študenti sú z ChatGPT nadšení, učitelia sa ho boja