TV Joj už má spravodajskú iPhone aplikáciu

Ďalšia slovenská mediálna aplikácia pochádza z TV Joj. V App Store Applu zverejnila televízna dvojka svoju spravodajskú app Noviny TV Joj.

Aplikácia je na stiahnutie od 19. decembra, vyrobila ju spoločnosť eGlu, ktorá vytvorila napríklad aj iPhonový Trend Reader pre týždenník Trend. Umožňuje čítať aktuálne spravodajstvo a sledovať cez telefón vybrané televízne programy z archívu Joj.

TV archív je v menu aplikácie samostatnou položkou. Neobsahuje kompletnú zbierku programov Joj, iba spravodajské formáty, počasie a bulvárny Top Star magazín.

TV Joj už má spravodajskú iPhone aplikáciu

Zdroj: Joj.sk

S televíznym obsahom pracuje nová aplikácia aj v textovom spravodajstve. Rovnako ako na webovej verzii Noviny.sk pripája k vybraným správam ako doplnky záznamy z televízie a fotografie.

Doplnkom aplikácie je TV program. Ten zobrazuje iba plán vysielania Joj a Joj Plus, pre jednotlivé programy umožňuje nastaviť notifikácie. S iPadom aplikácia kompatibilná priamo nie je - dá sa iba zväčšiť.

Prípravy spravodajskej aplikácie oznámila Joj prvý raz v novembri s tým, že aplikácia bola v tom čase bola už takmer pripravená a prebiehalo jej testovanie. Na webe sú navyše dostupné odkazy na staršiu aplikáciu Noviny Joj z jari tohto roka, pod ktorou je podpísaná spoločnosť Monogram. Aplikácia už na stiahnutie nie je k dispozícii.

Ďalšie plány Jojky v mobilnej oblasti budú zahŕňať zmeny v aplikácii Najlepšie počasie, ktorá bola prvým produktom televízie pre iPhone. V súčasnosti je najlepšie počasie v App Store na stiahnutie zadarmo, Joj ale pripravuje spoplatnenú verziu obsahujúcu výstrahy a varovania.

Krátko pred Joj prišla so spravodajskou aplikáciou konkurenčná Markíza. Tá v novembri zverejnila TVnoviny.sk pre iPhone.