Turecké úrady udelili platforme Tiktok pokutu vo výške 86 797,53 eura pre nedostatočnú ochranu údajov užívateľov. S odvolaním sa na vyhlásenie tureckého úradu pre ochranu údajov o tom v stredu informovala agentúra Reuters.

Čínska aplikácia, na ktorej ľudia zdieľajú krátke videá a ktorá má prístup k užívateľským dátam po celom svete, vzbudzuje obavy.

„Naším nekompromisným záväzkom je poskytnúť všetkým užívateľom pokoj, ktorý si zaslúžia, a to prostredníctvom ochrany ich osobných údajov,“ uviedol v reakcii na pokutu hovorca Tiktoku. Spoločnosť uviedla, že sa pokutou tureckého regulačného orgánu zaoberá.

Návrhy tureckého úradu

Turecký úrad pre ochranu údajov vo vyhlásení upozornil, že spoločnosť TikTok by mala preložiť podmienky poskytovania služieb do turečtiny a upraviť texty zásad ochrany osobných údajov a súborov cookie tak, aby boli v súlade s predpismi Turecka.

TikTok pravidelne čelí obvineniu z toho, že sa na platforme objavuje množstvo dezinformačných videí, nebezpečných výziev a pornografických snímok.

Zákaz používania aplikácie TikTok

Európska komisia vo februári zakázala svojim zamestnancom používať TikTok na služobných zariadeniach s odvolaním sa na možnú kybernetickú hrozbu. Z rovnakého dôvodu oznámila kanadská vláda, že na všetkých svojich zariadeniach začne TikTok blokovať. Rovnako vyzval tento týždeň dánsky parlament zákonodarcov, aby aplikáciu v pracovných telefónoch nepoužívali pre riziko špionáže.

Ďalšie dôležité správy

PK 4 archív Tokio - Na archívnej snímke z 28. septembra 2020 logo sociálnej siete TikTok je viditeľné naobrazovke mobilného telefónu v Tokiu. TikTok podáva dezinformácie používateľom, ktorí vyhľadajú správy o politike, klimatických zmenách, Covid-19 či vojne na Ukrajine, vyplýva zo správy zoskupenia NewsGuard, zverejnenej v stredu 14. septembra 2022. FOTO TASR/AP

FILE - The TikTok app logo appears in Tokyo on Sept. 28, 2020. TikTok may be the platform of choice for catchy videos, but anyone usi
Neprehliadnite

Europarlament zákazom aplikácie TikTok nasleduje ostatné inštitúcie EÚ