Čínskej spoločnosti Bytedance, ktorá je majiteľom aplikácie pre zdieľanie krátkych videí TikTok, stúpli v minulom roku tržby o viac ako 30 percent na 80 miliárd dolárov. Uviedol to server The Information s odvolaním sa na dva informované zdroje.

Výsledok za minulý rok je významný, pretože väčšina technologických spoločností s vysokými tržbami zaznamenala vlani výrazné spomalenie rastu. Znamená to tiež, že tržby ByteDance sú na rovnakej úrovni ako tržby ikonickej čínskej sociálnej mediálnej spoločnosti Tencent, ktorá vlastní WeChat.

ByteDance sa v západných krajinách dostáva pod čoraz väčší tlak pre obavy, že by údaje užívateľov TikToku mohli skončiť v rukách čínskej vlády, čo by ohrozilo bezpečnostné záujmy západných krajín. Biely dom koncom februára vydal nariadenie vládnym orgánom aj agentúram, aby zabezpečili, že TikTok nemajú na žiadnom zo svojich zariadení. Podobné kroky oznámila tiež Európska komisia či Európsky parlament, ďalej Kanada, Belgicko, Dánsko. TikTok na celom svete používa už viac ako miliarda ľudí.

Ďalšie dôležité správy

TikTok
Neprehliadnite

Šéf TikToku popiera zdieľanie údajov s čínskou vládou. Nie sme agentom Číny, odkazuje