Švédska spoločnosť Spotify, ktorá je prevádzkovateľom najväčšej svetovej služby pre streamovanie hudby, prepustí vo svojej podcastovej divízii asi 200 ľudí. To zodpovedá zhruba dvom percentám celkovej pracovnej sily firmy.

Spotify o tom v pondelok informovala na svojich internetových stránkach.

„Urobili sme ťažké, ale nevyhnutné rozhodnutie uskutočniť strategickú reorganizáciu našej skupiny," uviedla viceprezidentka podniku Sahar Elhabashiová. Dodala, že odchádzajúci zamestnanci dostanú „štedré" odstupné.

Firma už v januári ohlásila prepustenie zhruba šiestich percent zamestnancov. Pripojila sa tým k radu ďalších technologických podnikov, ktoré znižovaním počtu zamestnancov reagujú na zhoršené hospodárske vyhliadky.

Do podcastovej divízie firma v posledných troch rokoch silne investovala. Od roku 2020 vynaložila takmer pol miliardy eur na štyri rôzne akvizície v tomto odvetví, napísal server CNBC.

Firma v správe uviedla, že je v súčasnej dobe najpoužívanejšou platformou pre audio podcasty vo väčšine častí sveta. Dodala, že rozširuje úsilie o spoluprácu s poprednými tvorcami podcastov z celého sveta.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná fotka
Neprehliadnite

Firmy sa počas pohovorov spoliehajú aj na testy osobnosti. Ich presnosť nie je zaručená