Claire behá. Claire kreslí...

Predstavujeme vám Claire. Mladá Američanka, ktorá má rada beh, moderné technológie a spája to v dosť špecifickom koníčku. Na svojom instagramovom konte dick_run_claire zachytáva svoje bežecké výkony cez bežecké aplikácie, pričom jej ideálna trasa musí vždy pripomínať... ehm, mužské prirodzenie. A čo motivuje vás?

Nvidia ukázala novú AI

Môže byť niečo úchvatné na grafických kartách a spoločnosti, ktorá ich vyrába? Áno a Nvidia – ako pravidelní čitatelia Digitálneho týždňa určite vedia – to pravidelne dokazuje. Ich nová umelá inteligencia dokáže v reálnom čase vytvárať z jednoduchých skíc fotorealistickú grafiku. Napríklad nakreslíte modrý kruh, ktorý pretransformuje do jazera a ak pridáte skaly, automaticky doplní na vodnú plochu ich odraz. V praxi to má neuveriteľný „wow efekt“ ako ukazuje TechCrunch.com.

Stadia: Bomba, na ktorú čakal celý hráčšky svet

Predstavte si, že v budúcnosti by zážitok z hrania hier už nebol limitovaný výkonnosťou vášho počítača či konzoly. Predstavte si, že vaša obľúbená hra bude dostupná na akomkoľvek zariadení a prakticky okamžite, bez nutnosti zaoberať sa kompatibilitou a inštaláciami. Táto budúcnosť nás čaká už tento rok – Google predstavil projekt Stadia, ktorým vstupuje do herného biznisu a my tlieskame so slzami v očiach!

Aby sme však Google len nechválili, ich pozitívnu náladu solídne zmrazila Európska komisia, ktorá im udelila miliardovú pokutu. Platia za hriechy dávno minulé, no nezabudnuté...

Fold sa (neželane) ohýba

Už keď sme pred niekoľkými týždňami písali o Samsung Galaxy Fold a ďalších smartfónoch s ohybným displejom, čakali sme, kto príde ako prvý s „testom ohybnosti“ a vyskúša reálne možnosti zariadenia. Podľa Business Insider začína displej javiť známky opotrebovania už po desaťtisíc použitiach, na čo Samsung pravdepodobne bude reagovať programom na výmenu displejov.

ADMA Academy je späť

Po mimoriadne úspešnom prvom ročníku ADMA Academy pozývame znova do lavíc všetkých, ktorí chcú získať nadštandardný a ucelený rozhľad v oblasti digitálneho marketingu. Kurz budú vyučovať odborníci z členských agentúr a zoznam tém nájdete na #ADMAwebe, prihlasovať sa môžete cez webstránku ADMA Academy.


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

Stadia: Bomba, na ktorú čakal celý hráčsky svet

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)