Mikroblogovacia sieť X aktualizovala svoje zásady ochrany osobných údajov, aby zahŕňali nový druh používateľských údajov, ktoré plánuje zbierať. Informuje o tom agentúra Bloomberg.

„Na základe vášho súhlasu môžeme zbierať a používať vaše biometrické informácie na účely bezpečnosti, ochrany a identifikácie,“ uviedla spoločnosť v nových zásadách ochrany osobných údajov. X v nich nepopísala, čo konkrétne považuje za biometrické údaje, hoci iné spoločnosti používajú tento termín na označenie údajov získaných z tváre, očí a odtlačkov prstov osôb.

Nie je jasné, ako bude X tieto informácie zbierať či na čo ich použije. Šéf spoločnosti Elon Musk uviedol, že jednou z jeho priorít je zbaviť sa neautentických účtov a podnietiť viac používateľov k tomu, aby využívali služby, ktorá k ich profilom pridáva modrý symbol overenia. Keďže ide o platenú službu, je podľa Muska pravdepodobnejšie, že taký profil bude patriť reálnej osobe z mäsa a kostí.

X uviedla, že plánuje zhromažďovať aj informácie o vzdelaní a histórii zamestnania používateľov. „Môžeme zbierať a používať vaše osobné údaje (akými sú história zamestnaní, vzdelanie, pracovné preferencie, zručnosti a schopnosti, aktivita a angažovanosť pri hľadaní práce a podobne), aby sme vám vedeli odporučiť potenciálne pracovné miesta, aby sme ich mohli zdieľať s potenciálnymi zamestnávateľmi, keď sa u nich budete uchádzať o zamestnanie, aby sme zamestnávateľom umožnili nájsť potenciálnych kandidátov a ukazovali vám relevantnejšie reklamy,“ uvádza sa v aktualizovaných zásadách ochrany osobných údajov.

Ďalšie dôležité správy

Logo sociálnej siete
Neprehliadnite

Sociálna sieť X opäť umožní politickú reklamu, sprevádzať ju budú prísne pravidlá