Sociálna sieť Twitter zablokovala oficiálny účet maďarskej vlády, informoval v stredu na Facebooku hovorca vlády Zoltán Kovács.

Stránka podľa Twitteru nefungovala zhruba hodinu, krátko popoludní už jej prevádzku obnovili. Počas blokovania sa na stránke objavila správa, že užívateľ porušil pravidlá Twitteru.

,,Twitter bez akéhokoľvek vysvetlenia zablokoval oficiálnu stránku maďarskej vlády About Hungary," napísal Kovács, ktorý to označil za mimoriadne zaujímavé z toho hľadiska, že Európska komisia má práve tento deň zverejniť svoju prvú správu o dodržiavané pravidiel právneho štátu v jednotlivých členských krajinách.

Podľa jeho vyjadrenia ,,už zrejme nastala absurdná situácia, keď sa môže stať, že technologické mocnosti umlčia tých, ktorí majú iné názory než ničomní liberáli".

Na snímke predseda vlády Maďarskej republiky Viktor Orbán prichádza na stretnutie premiérov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) na zámku Lednice v Českej republike 11. júna 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Maďari nechcú, aby epidemiologické opatrenia ochromili fungovanie krajiny, hovorí Orbán

Hovorca, ktorý postoje vlády premiéra Viktora Orbána často prezentuje práve na Twitteri, dodal, že vláda už urobila potrebné opatrenia a od Twitteru očakáva oficiálnu odpoveď a vysvetlenie tohto kroku.