Internetový sitcom Sme v háji, ktorý od decembra minulého roka vysielala na internete TV Sme, sa už ďalších dielov nedočká. 

Celkovo bolo dosiaľ zverejnených sedem častí, posledná sa objavila už ale pred vyše mesiacom – 2. februára. „S dodávateľom programu sme sa nedohodli na podmienkach pokračovania,“ uviedol šéf online projektov Sme.sk Radoslav Augustín.

Odmlku seriálu si všimol aj server Medan.sk. Komediálny seriál z novinárskeho prostredia sa charakterizoval ako „sitcomová príloha denníka Sme“. Jednotlivé epizódy sa nakrúcali v priestoroch redakcie denníka v Bratislave.

Seriál Sme v háji nebude pokračovať

Seriál produkoval tvorivý tím na čele s režisérkou Martou Ferancovou. Scenáre písal Jozef Koleják, účinkovali v ňom Michaela Čobejová, Ľuboš Kostelný, Richard Stanke a niekoľko hosťujúcich hercov. V sitcome sa objavili aj Adela Banášová či Tom Nicholson.

Sme pôvodne nevylučovalo, že počet účinkujúcich postupne rozšíri o ďalšie známe tváre. Seriál sa vysielal  s týždennou periodicitou, úvodná epizóda bola zverejnená 22. decembra.

Spravodajský server vnímal uvedenie seriálovej novinky ako experiment a posunutie možností svojej online televízie. „Seriál je primárne určený pre klasického televízneho seriálového diváka, ktorý nie je zvyknutý sledovať videá na internete. Obsadením známych tvárí z televízneho seriálu si myslíme, že k TV Sme pritiahneme aj divákov, ktorí by tam normálne nemali čo pozerať,“ uviedol ešte v januári pre Mediálne.sk riaditeľ onlineu Martin Čorej.

TV Sme má aktuálne v portfóliu okrem Sme v háji ďalších 15 relácií vrátane zábavného obsahu, aký reprezentujú napríklad formáty Ako prežiť s Grausom, Trnkova Nová vlastiveda či Trnkovo Úplne vážne.