Facebook, ktorý v poslednej dobe čelí otázkam kvôli možnému propagandistickému využívanie siete Rusmi, rastu falošných správ či sporného získavania informácií o používateľoch, informáciu o odchode A. Stamosa zatiaľ nekomentoval.

A. Stamos pre Facebook pracuje od roku 2015, v spoločnosti presadzoval objasnenie a zverejnenie ruských aktivít na sieti, s čím naopak nesúhlasila prevádzková riaditeľka Sheryl Sandbergová.

A. Stamos, ktorého právomoci boli postupne prevedené na iných pracovníkov, sa preto rozhodol, že odíde. Podľa The New York Times ho ale vedenie prehovorilo, aby zostal až do augusta, pretože jeho odchod by nevyzeral dobre.

Denník poznamenal, že skôr mal Stamosov tím až 120 ľudí, zatiaľ čo teraz ho tvoria traja ľudia.

Web The Verge s odvolaním sa na informácie od zdrojov z firmy napísal, že Facebook na utorok zvolal stretnutie všetkých zamestnancov, na ktorom im umožní pýtať sa na škandál okolo Cambridge Analytica. Na stretnutí má vystúpiť zástupca hlavného právnika firmy Paul Grewal, ktorý vysvetlí pozadie prípadu. Stretnutie má trvať 30 minút.

Ak sa správa o odchode A. Stamosa potvrdí, bude prvým vysoko postaveným členom spoločnosti, ktorý skončí kvôli kontroverziám vyvolanými dezinformačnými aktivitami.