Na slovenskom webe Zomri.sk humor nezomiera ani v najťažších chvíľach, ba práve naopak. Tím za stránkou sa špecializuje na komunikáciu s fanúšikmi cez vtipy a satiru. Stránka vznikla v roku 2016 a odvtedy pravidelne komentuje aktuálne politické a spoločenské udalosti, píše portál Stratégie.

„Buď sme v tom veľmi dobrí alebo zlí, podľa nedávnych výsledkov (smiech). Snažíme sa nebyť nekritickí voči konkrétnej politickej strane alebo politikovi, ale reálne to neovplyvňujeme. Lebo niektorých ľudí nechcete stretnúť v potravinách a nie to ich ešte mať v parlamente. Takže z čoho si máte vyberať? Môžete mať len zlú voľbu. Počas volebnej kampane sa nič také nedialo, highlightom bola len bitka Kaliňáka s Matovičom v aute,“ prezradili tvorcovia obsahu.

Ako ďalej podotkli, ich humor nie je pre každého. „Neočakávam, že moja babka by pochopila, že chlieb s bio cibuľkou a vegánskou masťou je vtip. Aj napríklad hádku Kočnera s Černákom tiež veľa ľudí nepochopilo ako vtip. Celý ten kontext musí niekto pochopiť, jednoducho nie je to pre všetkých. V tejto krajine je veľmi dobre, ak musíme písať vtipy a vysvetľovať ich, keď už o tom píšu aj politici. V prípade Farkašovského a chleba s masťou nás na to upozornil fanúšik. Viac ako 80 percent vtipov nie je našich, čerpáme ich od ľudí,“ vysvetlili.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

Ilustračná fotografia
Neprehliadnite

Asociácia komerčných televízií dosiahla významný úspech v protipirátskom boji