Ruský cenzúrny úrad Roskomnadzor pohrozil americkému prevádzkovateľovi sociálnej siete Twitter pokutou za to, že neodstraňuje závadný obsah. Informovala o tom dnes agentúra Interfax. Úrad oznámil, že Twitter porušuje ruské zákony týkajúce sa boja so zakázaným obsahom. Sieť podľa neho od roku 2017 neodstránila 2 862 materiálov ilegálneho obsahu, väčšina príspevkov bola o samovraždách.

Z uvedených 2 862 príspevkov sa ich 2 336 týkalo samovrážd. Medzi nimi boli napríklad informácie o spôsoboch vykonania samovraždy alebo priamo výzvy k jej spáchanie. Ďalších 352 materiálov umiestnených na Twitteri obsahovalo pornografické zobrazenia maloletých a 174 príspevkov sa týkalo metód výroby či požití drog, uviedol Roskomnadzor. Ten spadá pod ruské ministerstvo digitálneho rozvoja, komunikácie a masmédií.

Twitter
Neprehliadnite

Twitter zrušil stovky účtov z Ruska, Iránu a Arménska

Úrad spresnil, že firme Twitter zaslal celkom cez 28-tisíc žiadostí o vymazanie materiálov obsahujúcich informácie, ktorých šírenie na sociálnych sieťach je podľa ruských zákonov zakázané.

Roskomnadzor upozornil, že za neobmedzením prístupu k nelegálnemu obsahu a neodstránenie zakázaných informácií hrozí právnickým osobám pokuta od 800-tisíc do ôsmich miliónov rubľov. V prípade opakovaného porušovania môže pokuta činiť až 20 percent ročného obratu firmy. Twitter mal za minulý rok v celom svete tržby 3,7 miliardy dolárov.