Aj keď sa ekonomike vo všeobecnosti nedarí, niektoré odvetvia koronavírus až tak nezasiahol. Iným dokonca priamo či nepriamo pomohol k lepším výsledkom. Medzi tieto odvetvia patria aj streamovacie služby.

Je prirodzené, že ľudia v domácej karanténe budú tráviť viac času sledovaním filmov a seriálov. Extra dobre sa darí Netflixu, čisto softvérovej firme, ktorá funguje bez strát. Zmenili sa len dve veci. Trhová hodnota firmy stúpla o 4 miliardy dolárov a pozastavila sa tvorba exkluzívnych titulov. Aj bez nich má Netflix dostatočne bohatú knižnicu.

Neprehliadnite

Netflix aj YouTube znižujú kvôli vírusu kvalitu videí. Zatiaľ len preventívne

Postupne mu ale pribúdajú noví konkurenti. 27. mája to bude HBO Max. Nejde len o nejaké vylepšenie stávajúcej služby HBO Go, ale o veľké spojenie väčšiny obsahu multimediálneho domu WarnerMedia (ktorý vlastní AT&T). Okrem obsahu HBO tak do služby pribudnú filmy a seriály štúdií WarnerBros (Harry Potter, Matrix, Pán prsteňov), CNN, TNT, Cartoon Network alebo komiksov DC (Batman, Superman a spol.). To všetko v jednej službe, respektíve aplikácii.

Okrem toho, samozrejme, bude mať HBO Max zbierku filmov a seriálov z vlastnej produkcie, podobne ako to robí Netflix. Navyše si zabezpečilo aj exkluzivitu niektorých obľúbených titulov ako napríklad Priatelia (Friends).

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa