Právnici Twitteru považujú zrušenie dohody o jeho prevzatí zo strany miliardára Elona Muska za neplatné a nezákonné. Twitter sa podľa nich proti dohode za 44 miliardy dolárov neprevinil, ako tvrdí Musk. Podľa právnych zástupcov Twitteru naopak on sám svojím stiahnutím vedome a úmyselne dohodu porušil. Podľa agentúry Reuters to vyplýva z listu právnikov Twitteru, ktorý vznikol v nedeľu a v pondelok bol odoslaný regulačným orgánom.

Plánujú žalobu

Twitter plánuje Muska žalovať, aby ho donútil dokončiť dohodu, čomu sa však miliardár v pondelok vysmial. Spoločnosť podľa zdrojov Reuters plánuje podať žalobu začiatkom tohto týždňa v americkom štáte Delaware, ktorý môže nariadiť aj dokončenie prevzatia firmy. Twitter v liste tiež uviedol, že dohoda zostáva v platnosti a dodal, že podnikne kroky na jej uzavretie.

Musk v piatok oznámil, že odstupuje od zmluvy o kúpe Twitteru. Zdôvodnil to odkazom na svoje predtým nepodložené tvrdenia, že Twitter mal výrazne viac falošných účtov, než je odhad spoločnosti, teda necelých päť percent. Jeho právnici argumentovali okrem iného tým, že Twitter nesplnil svoju zmluvnú povinnosť poskytnúť Muskovi potrebný prístup k dátam na overenie čísel.

Akcie poklesli

Akcie Twitteru v pondelok zakončili obchodovanie poklesom o 11,3 percenta na 32,65 dolára, čo je 40-percentná zľava oproti Muskovej ponuke 54,20 dolára. Zároveň to bol najväčší denný percentuálny pokles za viac ako 14 mesiacov.