Marek Balický nastúpil do Ringier Axel Springer SK v marci 2015 ako športový redaktor. Následne sa vypracoval na pozíciu zástupcu šéfredaktora portálu Šport.sk. Od októbra 2019 bol poverený vedením celej redakcie Šport.sk ako zastupujúci šéfredaktor.

"Rozhodli sme sa riešiť túto personálnu otázku v rámci interných zdrojov. Veríme, že sme sa rozhodli správne. Nový šéfredaktor má byť zárukou, že napriek komerčným ambíciám nebudeme podliezať latku kvality. Takisto od neho očakávame väčšie prepojenie v rámci športového kolektívu či už v RAS alebo Šport Presse, či už pri existujúcich projektoch alebo tých nových," uviedol riaditeľ spoločnosti Šport Press, s.r.o. Marian Zima. Šport Press vydáva printový denník Šport.

Šport.sk je jednotkou podľa oficiálneho monitoringu Asociácie internetových médií a reklamných internetových médií (AIMmonitor) v športovom online spravodajstve na slovenskom trhu. Ponúka aktuálne športové spravodajstvo, tabuľkový a výsledkový servis, online prenosy športových zápasov, videá či fotografie. Prináša tiež zaujímavé rozhovory a komentáre zo sveta športu. Šport.sk poskytuje ako jediný športový portál v regióne vlastnú výsledkovú aplikáciu, a to aj v mobilnej verzii.

„Marek Balický spĺňa vysoké kritéria, ktoré sme si ako najväčšie slovenské online médium stanovili. Našim cieľom je naďalej ostať nielen najčítanejším, ale aj relevantným, konzistentným a serióznym športovým médiom. Marek Balický svojou doterajšou prácou a prístupom podporuje túto stratégiu, ako aj naše dlhodobé ciele,“ dodal CDO Ringier Axel Springer SK František Novák. 

Pod vydavateľstvo Ringier Axel Springer SK patria weby Azet.sk, Aktuality.sk, Bazar.sk, Bistro.sk, Diva.sk, Dobruchut.sk, Najmama.sk, Nehnuteľnosti.sk, Noizz.sk, Pokec.azet.sk, Realsoft.sk, Recepty.sk, Šport.sk, Topreality.sk, Viareal.sk, Živé.sk, Autobazar.sk