Najpoužívanejšia slovenská chatová služba Pokec.sk patriaca k portálu Azet.sk redizajnovala hlavnú stránku, ktorá sa zobrazuje registrovaným používateľom. Azet v rámci zmien zdôraznil profily ľudí a prispôsobil individuálny vzhľad úvodnej stránky miestnostiam, ktoré používatelia najčastejšie využívajú.

Šestica najnavštevovanejších miestností nahradila kompletný zoznam chatroomov, ktoré sa po prihlásení sa do Pokecu zobrazovali dosiaľ. Takzvanú Rýchlu voľbu si môže používateľ upravovať, zoznam miestností sa mení aj sám podľa správania registrovaného. 

Na úvodnej stránke tiež pribudol výber fotografií ľudí, ktorí sú aktuálne prihlásení v rovnakom meste ako ten-ktorý používateľ. „Stránka je riešená modulárne a bude sa postupne rozširovať o ďalšie boxy, aby návštevníkovi sprostredkovala živý pohľad na to, čo sa na Pokeci práve deje,“ dodáva Azet.sk v tlačovej správe, ktorý avizuje aj ďalšie, zatiaľ nešpecifikované zmeny.

Mierne väčší priestor dostala po novom profilová fotografia prihláseného. Pre používateľov, ktorí majú predplatenú prémiovú službu Plus, sa zobrazujú aj posledné návštevy profilu. Poslednou novinkou je grafický pravý stĺpec, odkazujúci na obsahové služby skupiny Azet.sk.

Pokec.sk redizajnoval

Chatovú platformu Pokec.sk navštívilo vo februári podľa AIMmonitora 1,33 milióna používateľov, čo bolo o 8,4 percenta viac ako pred rokom. Priemerná denná návštevnosť za február bola 404-tisíc ľudí.

Podľa nedávneho prieskumu Inštitútu pre verejné otázky je Pokec druhou najvyužívanejšou sociálnou webstránkou na Slovensku za Facebookom. Ten využíva 49 percent populácie nad 14 rokov, dvojku Pokec využíva 32 percent populácie.

S oveľa menším podielom sa v rebríčku objavili služby Windows Live (6 %), MySpace (4 %), Twitter (4 %) a profesionálna sieť LinkedIn (0,5 %). Tretina slovenskej populácie súčasne využíva dve alebo viac sietí, pričom najčastejšie je to Facebook s Pokecom, prípadne v spojení s ďalšími špecifickejšie zameranými sieťami.

Sociálne siete na Slovensku využíva 54 percent celkovej populácie staršej ako 14 rokov. Ďalšia štvrtina Slovákov siete pozná, ale nevyužíva ich, a pätina ich vôbec nepozná.