Aplikácie fungujú na princípe sledovania fotografií ľudí, pri ktorých sa používateľ rozhodne, či o náprotivok má alebo nemá záujem. Ak nastane vzájomná zhoda – „zelenú“ prípadnému zoznámeniu dajú obaja používatelia – aplikácia ich na obojstranné sympatie upozorní.
Kým Tinder využíva kontá ľudí z Facebooku, slovenský Pokec vsádza na vlastnú rozsiahlu databázu používateľov. Tí sa v Stretku môžu zoznámiť tiež spôsobom „vzájomnej zhody“.
Na desktopoch službu Azet predstavil koncom roku 2011, v mobilnej aplikácii je novinkou. Je zrejmé, že na smartfónoch a tabletoch trávia mladí čoraz viac času, s čím súvisí aj stúpajúca popularita Tinderu, Badoo a spol.
Stretko sa odlišuje tým, že okrem možnosti „mám záujem“ a „nemám záujem“ ponúka aj tretiu voľbu „možno“. Vyhľadávať medzi potenciálnymi partnermi môžu v službe len ľudia, ktorí majú na Pokeci profilovú fotografiu.
Stretko v mobilnej aplikácii Pokecu Zdroj: Azet
Stretko „spáruje“ ľudí, pri ktorých nastala zhoda a sympatie sú na oboch stranách. S nimi si možno vymieňať správy – rýchlu poštu.
Vyhľadávanie sa pritom zacieľuje podobne ako v iných appkách tohto typu na používateľov v geografickej blízkosti – pomocou voľby konkrétneho mesta a jeho okolia. Vyberá sa tiež pohlavie, o ktoré má používateľ záujem a približný vek.
Oproti Tinderu umožňuje Stretko odhaliť aj prvotnú náklonnosť ostatných bez nutnosti zhody, to však len pre predplatiteľov doplnkovej služby Plus. Tá zahŕňa výhody aj v iných častiach Pokecu, nielen v Stretku. Azet si za 30-dňový prístup k Plus pýta 2,99 eura, 13-denný prístup stojí 1,61 eura.
Súčasnú mobilnú aplikáciu Pokec predstavil Azet v novembri 2013. V úvode mu s promom pomáhala aj kreslená postavička Rytmaus z Lokal TV. Samostatnú kampaň už mal aj pre Stretko - rozbiehala sa ešte v decembri 2012.
Podľa Františka Nováka, šéfa služby Pokec, Azet doplní do appky ešte v tomto polroku po Stretku aj sekciu Miestnosti. Tá je dostupná len v desktopovej verzii portálu. Jeho návštevnosť bola vo februári na úrovni 910-tisíc reálnych používateľov, v minulosti bývala výrazne nad miliónovou hranicou. Úbytok môžu spôsobovať práve konkurenčné služby a zahraničné sociálne siete. Mobilnú aplikáciu Pokec využíva podľa Azetu zhruba 95-tisíc ľudí.