Na začiatku príbehu, ktorý rozpráva seriál Squid Game, trhák spoločnosti Netflix, sú finančné problémy účastníkov bizarnej série hier, v ktorých napokon ide o život. Tento seriál sa ale, tak trochu symbolicky, stal stredobodom finančnej katastrofy neopatrných investorov.

Kým k iným filmom a seriálom si fanúšikovia môžu kúpiť tričká, hrnčeky a prívesky, s motívom Squid game vznikla aj kryptomena, hoci so seriálom na Netflixe nemá nič spoločné. Tak ako sa robí falošný „merch“ k filmom a seriálom, aj kryptomena Squid game je, ako sa ukázalo, podvod. 

kryptomeny
Neprehliadnite

Pozor na virtuálnu peňaženku. Kryptomeny voňajú aj hekerom

Strmý vzostup aj pád

Koncom októbra vznikla kryptomena s názvom Squid Game. Cena tejto kryptomeny 1. novembra vystúpila na 2 861,80 dolára za jednotku, no ešte v ten istý deň cena úplne skolabovala a klesla v podstate na nulu. Mena na najprv zhodnotila o 83-tisíc percent a následne v podstate prestala existovať.

Prepad nastal po tom, čo autori celého projektu túto kryptomenu opustili aj s peniazmi investorov. Zakladatelia kryptomeny Squid Game zmizli so sumou zhruba 2,5 milióna dolárov, niektoré odhady hovoria aj o vyššej sume.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa