Počet užívateľov internetu v Číne sa priblížil jednej miliarde, čo znamená, že jeden z piatich užívateľov internetu na svete je z Číny. Podľa správy Čínskeho centra informácií o internetových sieťach (CNNIC) malo na konci minulého roka prístup k internetu 989 miliónov ľudí. To je 70,4 percenta populácie.

Počet užívateľov internetu v Číne sa v posledných piatich rokoch rýchlo zvyšuje. V decembri 2015 mala Čína podľa CNNIC zhruba 688 miliónov užívateľov.

Jeff Bezos
Neprehliadnite

Zakladateľ Amazonu Bezos opustí funkciu výkonného riaditeľa

Čína je jednou z najviac prepojených krajín sveta. Tento trend sa v posledných rokoch ešte zrýchľuje, najmä vďaka rozmachu predaja cez internet a ponuke ďalších služieb na internete, ako sú rezervácie cestovných lístkov alebo jedla či lekárska konzultácia. Čína ale tiež svoj internet starostlivo sleduje a odstraňuje obsah považovaný za citlivý, ako je politická kritika či pornografia. Kontroly zosilneli pod vedením prezidenta Si Ťin-pchinga.

JB 28 Naí Dillí - Indickí farmári, ktorí pochodujú do hlavného mesta hádžu späť kanistre so slzotvorným plynom počas demonštrácie proti novým farmárskym zákonom, pričom prelomili policajné barikády v rámci osláv Dňa republiky v indickom meste Naí Dillí 26. januára 2021. Desaťtisíce roľníkov s traktormi protestovali v utorok v indickom hlavnom meste Naí Dillí proti poľnohospodárskym reformám. Niektorí prerazili policajné barikády, informovali agentúry AP a AFP.
Polícia už predtým zablokovala väčš
Neprehliadnite

Vláda v Indii zablokovala mobilný internet v oblastiach, kde protestujú roľníci

V Číne nemá prístup k internetu zhruba 400 miliónov ľudí. To je o niečo menej než celkový počet obyvateľov Európskej únie, upozornila agentúra AFP.

Čína je tiež od roku 2013 najväčším internetovým maloobchodným trhom na svete. Vlani tržby z predaja cez internet vzrástli o 10,9 percenta na 11,76 biliónov jüanov. Zhruba 86,4 percenta užívateľov využíva internetové platby.