Piano zverejnilo prvé weby, ktoré spoplatní

Mená ďalších spravodajských webov, ktoré od polovice apríla spoplatnia časť obsahu, sú už známe. Súčasťou systému Piano sa stane stránka týždenníka .týždeň, HNonline.sk a DennikSport.sk. Zapojí sa takisto vydavateľstvo Perex s Pravda.sk. Pre Mediálne.sk to potvrdil jeden z autorov konceptu Piano Tomáš Bella.

Okrem samotných médií, ktoré sa zapoja, bude zaujímavý aj prehľad toho, ktoré rubriky ponúknu do množiny plateného obsahu. To zatiaľ Piano oficiálne neupresnilo. Vie sa len, že v mnohých prípadoch nepôjde o kompletné zamknutie webu. Sme.sk napríklad plánuje umiestniť do Piana videá z tv.sme.sk a časť funkcionality v diskusiách.

S prvými zverejnenými médiami už má Piano podpísané zmluvy, s ďalšími podpisuje tento týždeň. Keď bude zoznam partnerov definitívny, bude zoznam zverejnený na Pianomedia.sk.

Ako ďalšie z potvrdených médií sa ešte vo februári ohlásilo Sme.sk. To potvrdilo, že sa samo do projektu zapojí, rovnako podľa neho aj magazín PC Revue vo svojej on-line verzii.

Ako prvý potvrdil zapojenie do Piana ešte minulý týždeň Trend Holding. Zapojené bude z jeho portfólia Mediálne.sk. Spoplatnená bude kompletná redakčná tvorba okrem dvoch správ denne. Mimo Piana ostanú prístupné blogy, čitateľské diskusie, monitoring a tlačové správy. Viac informácií o spoplatnení Mediálne.sk.

Piano odštartuje 18. apríla. V súčasnosti dokončuje posledné prípravy. Medzi nimi je aj čakanie na stanovisko Protimonopolného úradu, ktorý sa zatiaľ nevyjadril k pripravovanému konceptu spoplatnenia viacerých slovenských médií jedným prevádzkovateľom. Viac informácií o Piane.