Po spustení slovenských Parlamentných listov bol šéfredaktorom Martin Štrbák, následne ale táto funkcia v redakcii nebola. Ako šéfeditor webu pôsobí Peter Števkov. Projekt vedie ako riaditeľka Oľga Dúbravská.

Od júna tím posilní spomínaný I. Matloň, ktorý v TRENDE pracoval od roku 2005, ale už aj predtým. Počas súčasného pôsobenia bol vedúcim redaktorom, neskôr zástupcom šéfredaktora. Medzitým viedol v bývalom vydavateľstve TREND Holding aj magazín Profit, ktorý už medzičasom patrí Petit Pressu. TREND Holding je od septembra 2015 súčasťou News and Media Holding, ktorý patrí do portfólia skupiny Penta.

„Po 12 rokoch som cítil potrebu zmeny, preto som prijal ponuku z Parlamentných listov. Na tomto webe si cením najmä to, že nevníma svet len v čierno-bielych farbách, ale ponúka čitateľom celé farebné spektrum názorov ľudí z politiky, ekonomiky a spoločenského diania. Práve preto považujem tento produkt za trhovo veľmi perspektívny,“ povedal I. Matloň.

ParlamentnéListy.sk pôsobia na slovenskom trhu od septembra 2015 podľa svojho českého vzoru. Web, na ktorom môžu publikovať aj politici, si vyslúžil označenie „politický bulvár“.

„Domnievam sa, že slovenské Parlamentné listy majú od bulváru, azda okrem titulkovania, pomerne ďaleko. Skôr by som ich charakterizoval ako provokatívny, vyvážený a názorom otvorený web. Bol by som rád, keby sa viac posunuli aj do konštruktívnej pozície hľadania riešení,“ načrtol I. Matloň.

Portálu vyčíta projekt Konšpirátori.sk publikovanie neoverených informácií, ktorých sa podľa iniciatívy na webe objavilo niekoľko. Preto bol web zaradený na zoznam konpširátorských stránok. Voči tomu sa vydavateľ Parlamentných listov bráni súdnou cestou.

„Parlamentné listy nepovažujem za konšpirátorský web. Iba na vysvetlenie, konšpirácia znamená sprisahanie, komplot či činnosť tajných skupín. Pokiaľ ide o šírenie nepravdivých správ, Parlamentným listom sa v začiatkoch ich pôsobenia na Slovensku asi trikrát stalo, že prebrali informáciu zo zahraničných médií, ktorá sa v konečnom dôsledku úplne nepotvrdila. Osobne však na Slovensku nepoznám žiadne médium, ktorému by sa niečo podobné nestávalo,“ reagoval I. Matloň na otázku, či mu neprekáža, že bude viesť web, ktorý publikoval hoaxy a nepravdivé správy.

Vydavateľstvom Parlamentných listov je spoločnosť Our Media. Jej väčšinovým vlastníkom je český senátor a podnikateľ Ivo Valenta, majiteľ skupiny Synot.

Po Matloňovom odchode z TRENDU (pod ktorý patrí aj Mediálne.sk) sa organizácia redakcie mení aj v týždenníku. Novými zástupcami šéfredaktora Olivera Brunovského budú od júna Patrik Garaj a Branislav Benčat. Doplnia ďalších dvoch zástupcov – Zuzanu Petkovú a Ivana Haluzu.

Novou posilou v redakcii ekonomického titulu bude Peter Scherhaufer, ktorý nastupuje na pozíciu vedúci redaktor. V minulosti prispieval do .týždňa či Pravdy, predtým pôsobil v TASR. V PR sektore pracoval v agentúre Fusion. Je aj autorom románu a niekoľkých divadelných hier.