Jednotka v transakčnom biznise sa stala ďalším portálom NMH, ktoré získalo v TotalMoney 80-percentný podiel.

Súčasný manažment TotalMoney sa nemení, v čele zostávajú doterajší majitelia Peter Kolárik, Luděk Mlčoch a Juraj Lisoň, ktorým zostáva pätinový podiel.

NMH kúpil finančný portál TotalMoney.sk

„Spoločnosť TotalMoney, s. r. o., vnímame ako najsilnejšieho hráča v oblasti porovnávania finančných produktov na Slovensku. Sme radi, že sme získali produkt TotalMoney do online portfólia NMH a verím, že služba naďalej porastie a stane sa jednou z hlavných transakčných služieb, ktoré portfólio NMH bude svojím návštevníkom ponúkať,“ povedal Peter Mertus, predseda predstavenstva NMH (pod ktorý patrí aj Mediálne.sk).

TotalMoney pôsobí na slovenskom trhu od roku 2009, zameriava sa na porovnávanie finančných produktov ako pôžičky, hypotéky, kreditné karty, sporiace produkty, energie a poistenie.

Prevádzkuje tiež affiliate sieť zameranú na predaj finančných produktov, je najväčším lead generátorom pre finančné produkty na lokálnom trhu.

„Od spolupráce si sľubujeme masívnejší klientsky zásah, uvedenie nových produktov na trh v oblasti porovnávania, a teda aj dynamickejší rast,“ poznamenal P. Kolárik.

V akvizičnom biznise na webe prevzal vlastník NMH, finančná skupina Penta, vlani aj väčšinu v portáli Reality.sk. Jeho novým vlastníkom sa následne v decembri stala firma United Classifieds, ktorú pôvodne založil Azet.sk (Ringier Axel Springer).

V United Classifieds dostala Penta 40-percentný podiel, ktorá sa tak s Ringier Axel Springer prepojila na poli riadkovej inzercie - Penta do projektu priniesla Reality.sk, Ringier Axel Springer weby Azetu ako Bazar.sk, Autovia.sk, či Nehnutelnosti.sk.