Americkej internetovej televízii Netflix klesol prvýkrát za viac ako desať rokov celosvetový počet predplatiteľov. Akcie firmy v reakcii na správu klesajú o viac ako štvrtinu, pretože investori sa obávajú, že priekopník streamovacích služieb má svoje najlepšie časy možno už za sebou, uviedla agentúra AP. Ďalší pokles čaká firma aj v druhom štvrťroku.

Počet predplatiteľov sa zmenšuje

Počet predplatiteľov Netflixu sa za január až marec znížil o 200 000 na 221,6 milióna. Vedenie spoločnosti pritom očakávalo naopak zvýšenie počtu predplatiteľov o 2,5 milióna. Teraz sa Netflix pripravuje, že sa situácia ďalej zhorší a očakáva stratu dvoch miliónov predplatiteľov za apríl až jún.

Firma sa na začiatku marca rozhodla pozastaviť svoje služby v Rusku kvôli invázii na Ukrajinu. To malo za následok stratu 700 000 predplatiteľov, uviedla agentúra Reuters.

Čistý zisk klesol

Čistý zisk spoločnosti sa v prvom štvrťroku znížil na 1,5 miliardy dolárov z minuloročných porovnateľných 1,7 miliardy dolárov. Tržby stúpli o 9,8 percenta na 7,8 miliardy dolárov.

Akcie firmy uzavreli dnešné obchodovanie rastom o 3,2 percenta. Po zverejnení výsledkov hospodárenia však klesajú až o 26 percent. Pokiaľ si Netflix udrží straty aj po oficiálnom zahájení obchodovania, stratí od začiatku roka viac ako polovicu svojej hodnoty.