Streamovacia služba predpokladala, že za uplynulý štvrťrok získa okolo päť miliónov nových používateľov. Realita však predbehla prognózy a Netflix zaznamenal približne jeden milión nových divákov doma v Spojených štátoch a takmer 5,9 milióna v ostatných krajinách.

Vďaka týmto číslam dosiahla služba celkovo viac ako 137 miliónov predplatiteľov po celom svete a od posledných troch mesiacov má jasné očakávania. Dúfa, že za tento čas priláka ďalšie masy, v čoho dôsledku by sa rok 2018 stal pre ňu rekordným. Odhad je celoročný prírastok používateľov o 28,9 milióna.

Netflix momentálne čelí stále silnejšej konkurencii, akou je napríklad aj Amazon či Walt Disney, ktorá od budúceho roka Netflixu prestane dodávať nové filmy a spustí vlastné streamovacie služby pre rodiny. Netflix je však lídrom, ktorého podľa analytikov konkurenti tak ľahko nedobehnú.

Tržby Netflixu za tretí kvartál dosiahli štyri miliardy amerických dolárov, čo je nárast o 34 percent. Čistý zisk sa za to isté obdobie vyšplhal na takmer 403 miliónov dolárov.

Akcie Netflixu po oznámení výsledkov zaznamenali nárast až o 17 percent. V Spojených štátoch patria akcie spoločnosti medzi najziskovejšie.