Netflix expanduje do Francúzska, Nemecka, Rakúska, Švajčiarska, Belgicka a Luxemburska. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila spoločnosť.

Pole pôsobnosti online videoslužby sa spolu s novou šesticou krajín rozšíri na takmer 50 štátov vrátane 13 krajín v Európe.

Spoločnosť už pôsobí vo Veľkej Británii, Írsku, Holandsku a štyroch škandinávskych krajinách. Firma podľa agentúry AP neoznámila, kedy budú presne jej služby na nových trhoch dostupné alebo aké budú cenové podmienky.

Netflix sídliaci v Kalifornii mal na konci marca 48 miliónov predplatiteľov, z toho takmer 13 miliónov mimo domáceho trhu v Spojených štátoch.

Za štvrťrok, ktorý sa skončil v marci, vykázala jej súčasť pre prenos videa na domácom trhu v USA zisk 201 miliónov dolárov. Medzinárodná divízia Netflixu však zatiaľ prerába, napísala agentúra Reuters.

Ako upozorňuje web The Verge, Netflix, ktorý okrem iného produkuje aj pôvodné seriály ako House of Cards, bude musieť v nových európskych krajinách prispôsobiť streamovaný obsah. Napríklad vo Francúzsku nie je povolené sprístupňovať online filmy skôr ako tri roky po ich kinodistribúcii.

Pôvodné seriály Netflixu, ktoré produkuje len pre webovú distribúciu, získali počas vlaňajška viac ako 80 nominácií na významné ocenenia vrátane Emmy Awards a Zlatého glóbu.

Okrem House of Cards spoločnosť vyrába aj seriály Arrested Development, Hemlock Grove či Orange Is the New Black. Má tiež uzavretý exkluzívny kontrakt s viacerými veľkými distribučnými spoločnosťami vrátane Disney, Warner Brothers a The Weinstein Company.

Netflix ponúka viacero variantov predplatného, mesačný prístup k online streamu stojí 7,99 dolára. Koncom vlaňajška spoločnosť predstavila aj o dolár lacnejší produkt, ktorý umožňuje sledovanie programov len v SD kvalite a iba na jednom zariadení súčasne. Po registrácii na webe a zadaní čísla platobnej karty je možné vyskúšať si ľubovoľný variant na mesiac zdarma.