V hlavnej úlohe novinky účinkuje juhoafrická herečka Pearl Thusiová. Na platforme Netflix je od piatka všetkých šesť epizód Queen Sono.

„Seriál je presne tým, čo sme chceli urobiť. Teda nechať Afričanmi rozprávať príbehy z Afriky,“ uviedol pri premiére programu v Johannesburgu Ted Sarandos zo spoločnosti Netflix.

Seriál režíroval juhoafrický režisér Kagiso ledig a natáčal sa na rôznych miestach v Keni, Tanzánii, Nigérii a v Juhoafrickej republike. V seriáli možno tiež počuť niekoľko afrických jazykov.

Uvedenie afrického seriálu v televíznom svete, kde drvivo prevláda americká produkcia, uvítalo podľa AFP v najväčšom juhoafrickom meste Johannesburgu mnoho ľudí so značným nadšením.

„Ukazuje to, že my Afričania môžeme sami dokázať veľké veci,“ povedala AFP 48-ročná predavačka. „Nepotrebujeme Európanov, Ázijčanov alebo niekoho ďalšieho, aby sme mohli rozprávať svoje príbehy,“ dodala.

Riaditeľka Netflixu pre Afriku Dorothy Ghettubaová pritom uviedla, že spoločnosť už pracuje na uvedení ďalších afrických seriálov.

Afrika je najviac preslávená takzvanou nollywoodskou produkciou pochádzajúcou z Nigérie, kde má filmový priemysel hodnotu niekoľkých miliárd dolárov.

Podľa expertov však Netflix ponúka režisérom a scenáristom v Afrike príležitosť, ako zrealizovať kvalitnejšie diela, než aká zvyčajne vychádzajú z najľudnatejšieho afrického štátu.