Axel Springer chcel verziu webu pre domáci trh ešte v tomto roku, čo s náskokom stihne. Aj nemecký Business Insider sa zameria na témy financií, stratégií, techniky či vedy.

Redakcia sľubuje aj rozhovory s osobnosťami, pútavé galérie a videoobsah. Tím povedie šéfredaktorka Christin Martensová. Web bude prevádzkovať portál Finanzen.net, ktorý patrí do portfólia vydavateľstva Axel Springer.

„Chceme v krajine vytvoriť nový spôsob informovania o biznise. Vyskúšame veľa nových vecí, pričom budeme úzko spolupracovať s americkým Business Insiderom a samozrejme sa sústredíme aj na vlastné materiály s dôraznom na nemeckú ekonomiku,“ uviedla Ch. Martensová.

Axel Springer prevzal Business Insider v septembri tohto roka za vyše 300 miliónov eur. Deal bol spečatený v októbri. V rámci obchodu získalo nemecké vydavateľstvo väčšinový, 88-percentný podiel, pričom vo vydavateľstve bolo akcionársky prítomné už predtým.

Zvyšný podiel v Business Insideri zostal Jeffovi Bezosovi, majiteľovi Amazonu a denníka The Washington Post. Axel Springer sa aj touto akvizíciou snaží posilňovať svoju pozíciu v digitáli. Spoločnosť už skôr avizovala zámer presadiť sa aj na anglofónnych trhoch.

Vydavateľstvo Axel Springer v stredu reportovalo svoje výsledky za prvých deväť mesiacov roka. Svoje príjmy zvýšilo medziročne o takmer deväť percent na 2,37 miliardy eur. Rástol aj zisk EBITDA pred započítaním daní, úrokov a odpisov – na 396 miliónov eur (+ 8,8 %).

K dobrej finančnej bilancii koncertu v treťom kvartáli prispel aj augustový predaj aplikácie Runtastic, pripomína Meedia.de.