Sociálne siete a ich familiárny charakter dávajú nejednému politikovi dojem, že sa môžu podeliť takmer so všetkým. Pri snahe zapáčiť sa mladému voličovi zdieľajú všelijaké bizarnosti a tým rozširujú medze toho, čo ešte možno považovať za etické či správne.

Pokým ostatní politici skúšajú zaujať vyzdobeným vianočným stromčekom, robením domáceho vaječného likéru, Stančík  22. decembra okolo 16.30 hod. publikoval na sociálnej sieti Instagram pokus o vtip, v ktorom zabávač opisuje ako udrel starú paní, zhodil ju do výťahovej šachty a nakoniec si na upokojenie dal nikotínové vrecúško.

Andrej Stančík
Zdroj: Reprofoto: Instagram/andrejstancik

Nikomu nemožno uprieť túžbu po humore v ťažkých časoch lockdownu, ale otázne je, či by takýto explicitný druh ,,zábavy‘‘ mal šíriť práve poslanec. Je zrejmé, že ide len o vtip, no problémom je to, že sa predstaviteľ štátu neštíti takýto obsah verejne zdieľať medzi svoje publikum.

Opis násilia na starej paní pán Stančík sarkasticky okomentoval slovom ,,Frajer‘‘. Po krátkom čase si však svoj prešľap uvedomil a príbeh zmazal.

Andrej Stančík
Zdroj: Reprofoto: Instagram/andrejstancik

Humor sa nevypláca ani v kampani a tak skúsený politik vie, že si na takéto veci musí dávať pozor, pretože verejnosť ich vníma citlivo.