Šéf Tesly a Space X Elon Musk chce rozšíriť počet používateľov Twitteru na väčšinu Američanov. Sociálna sieť už podľa neho nemá byť len pre obmedzenú výseč ľudí. Musk to podľa agentúry Reuters povedal na pondelňajšej tradičnej veľkolepej módnej prehliadke Met Gala v Metropolitnom múzeu umenia (MET).

Vzbudenie dohadov

Musk už podpísal dohodu o kúpe Twitteru za 44 miliárd dolárov. Jeho krok vzbudil dohady medzi zamestnancami firmy a verejnosťou, ktorí sa pýtali, akú stratégiu pre vedenie sociálnej siete miliardár zvolí.

„Chcem, aby sa toho zúčastnilo oveľa väčšie percento krajiny a zapojilo sa do dialógu," povedal Musk, ktorý sa akcie navštevovanej celebritami zúčastnil so svojou matkou, modelkou Maye.

Meradlo úspechu

Twitter podľa poslednej výsledkovej listiny spoločnosti aktuálne v zhruba 330-miliónovej krajine denne používa 40 miliónov ľudí. Pre Muska bude meradlom úspechu, či sa tento počet podarí výrazne navýšiť. Chce, aby sieť bola pre všetkých, aby bola dôveryhodná a „aby sa na nej v ideálnom prípade rozprávala polovica Ameriky." Hodlá tiež presadiť, aby Twitter bol transparentný ohľadom radenia príspevkov a aby bol jeho softvér prístupný verejnej kritike.

Na otázku ohľadom možného odlivu zamestnancov podnikateľ odpovedal, že USA sú slobodná krajina. „Určite, ak sa to niekomu nebude páčiť, pôjde po dohode inam. To je v poriadku," povedal Musk.

Logo Twitteru
Neprehliadnite

Florida nechce, aby sa tam presťahoval Muskov Twitter, život by zdražel