Spoločnosť Meta Platforms plánuje prestať propagovať spravodajský obsah v troch veľkých európskych krajinách, čo je posledným znakom toho, že gigant sociálnych sietí sa snaží zanechať toto odvetvie. Píše o tom Bloomberg.

Spoločnosť končí s funkciu linkovania správ v Spojenom kráľovstve, Nemecku a Francúzsku. „Vieme, že ľudia neprichádzajú na Facebook kvôli správam a politickému obsahu, prichádzajú, aby sa spojili s ľuďmi a objavili nové príležitosti, vášne a záujmy,“ napísala Meta v blogovom príspevku.

V posledných rokoch sa Facebook odkláňa od spravodajských médií. Svoje podnikanie mení tak, aby sa viac zameral na virtuálnu realitu a konkuroval rastúcej popularite TikToku. Meta sa zároveň stretla s vydavateľmi a zisťovala, ako sú odmeňovaní. Blokuje spravodajský obsah v Kanade po tom, čo vláda schválila zákon, ktorý vyžaduje, aby technologické spoločnosti platili poskytovateľom správ.

V utorkovom príspevku Meta uviedla, že jej existujúce dohody s vydavateľmi v Spojenom kráľovstve, Nemecku a Francúzsku sa budú dodržiavať „až do uplynutia ich platnosti“.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná fotografia.
Neprehliadnite

Meta spustila predplatné pre virtuálnu realitu. Chce vymazať miliardové straty