Spoločnosti Meta Platforms hrozí v Európskej únii rekordná pokuta za porušenie ochrany osobných údajov v súvislosti s prenosom údajov používateľov z Facebooku. Táto potenciálna pokuta by mohla prekonať predchádzajúci rekord vo výške 746 miliónov eur. Sankcia bola uložená spoločnosti Amazon.com. Spoločnosť Meta sa k situácii odmietla vyjadriť.

Regulačné orgány EÚ na čele s írskou komisárkou pre ochranu údajov Helen Dixonovou chcú zakázať právny nástroj, na základe ktorého Facebook prenáša údaje o európskych používateľoch, pretože sa domnievajú, že by mohli mať k týmto informáciám prístup spravodajské služby USA. V apríli úrady uviedli, že DPC má mesiac na vydanie príkazu na zablokovanie toku údajov Facebooku cez Atlantik.

Najvyšší súd EÚ v roku 2020 rozhodol, že dohoda o prenose údajov medzi EÚ a USA je neplatná. Spoločnosť Meta minulý rok varovala, že rozhodnutie o zákaze mechanizmu, ktorý používa na prenos údajov z Európy do Spojených štátov, by ju mohlo prinútiť pozastaviť služby Facebooku v Európe.

Ďalšie dôležité správy

Spoločnosť Meta, ktorá vlastní platformy Facebook a Instagram, plánuje nové kolo prepúšťania.
Neprehliadnite

Blíži sa finálny verdikt regulátora, rozhodne o budúcnosti Facebooku v Európe