Sociálna sieť LinkedIn, ktorá patrí spoločnosti Microsoft, zruší pre pokles dopytu viac ako 700 pracovných miest. V e-maili zamestnancom, ktorý firma zverejnila na svojom webe, o tom informoval šéf spoločnosti Ryan Roslansky. Firma podľa neho tiež ukončí svoju aplikáciu zameranú na Čínu.

Sieť LinkedIn, pre ktorú pracuje okolo 20 000 ľudí, slúži najmä na hľadanie práce i zamestnancov. Tržby generuje predajom reklamy a tiež spoplatnením služieb profesionálom v oblasti náboru a predaja.

Otvorí 250 externých pozícií

Spoločnosť LinkedIn zvýšila tržby v každom štvrťroku uplynulého roka. V škrtoch pracovných pozícií sa pridáva k ostatným technologickým spoločnostiam, vrátane svojej materskej firmy. Sektor teraz redukuje pracovnú silu pre zhoršenie výhľadu globálnej ekonomiky. Za posledných šesť mesiacov bolo v technologických odboroch po celom svete zrušených vyše 270 000 pracovných miest, uvádza server Layoffs.fyi.

Roslansky uviedol, že cieľom zníženia počtu pracovných pozícií v tímoch predaja, prevádzky a pomoci je zefektívniť činnosť podniku a zrýchliť rozhodovanie. Firma na druhej strane zavádza 250 externých pozícií, o ktoré sa môžu uchádzať aj tí, ktorých miesto bolo zrušené.

Tvrdá konkurencia

LinkedIn k 9. augustu ukončí svoju aplikáciu InCareer v Číne. Firma sa tak rozhodla z dôvodu silnejúceho tlaku tamojších regulačných úradov už na konci roka 2021.

„Napriek počiatočnému pokroku sa InCareer potýkala s tvrdou konkurenciou a náročným makroekonomickým prostredím, čo nás nakoniec viedlo k rozhodnutiu túto službu ukončiť,“ uviedol podnik v tlačovej správe.

LinkedIn si prítomnosť v Číne zachová, aby firmám, ktoré tam pôsobia, pomohol najímať a školiť zamestnancov mimo tejto krajiny, uviedol hovorca spoločnosti.

Microsoft, ktorý firmu LinkedIn kúpil zhruba za 26 miliárd dolárov v roku 2016, v posledných mesiacoch oznámil škrty zhruba 10 000 pracovných miest.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná fotka
Neprehliadnite

Generácia Z a mileniáli nemajú problém dať výpoveď, ak sa im firemná kultúra nepáči