Štyridsaťštyriročný ultrapravicový radikál Alex Jones prevádzkuje server Infowars, na ktorom svoje konšpiračné teórie šíri.
Bombový útok na bostonský maratón v roku 2013 bol podľa neho zastieracím manévrom americkej vlády, minuloročná streľba v Las Vegas s 59 mŕtvymi bola sprisahaním „paralelnej demokratickej mocenskej štruktúry“.
Terorista Usáma bin Ládin bol podľa A. Jonesa desať rokov mŕtvy, než bola oznámená jeho smrť. Možno najväčšie pohoršenie vyvolal tvrdením, že streľba na základnej škole v Sandy Hooks v roku 2012 bola výmyslom amerických úradov a pozostalí sú podplatení ochotníci. Zahynulo tam 20 detí a šesť učiteľov.
Sociálne siete boli podľa agentúry AFP dlho vystavené útokom kritikov za to, že proti A. Jonesovi nezasiahli. Spoločnosti Facebook, Twitter a ďalšie pritom opakovane tvrdia, že so šírením falošných informácií na svojich platformách bojujú.
Pred niekoľkými dňami Facebook odstránil viacero Jonesových videí. Keď sa pokúsil ďalšie na sieti umiestniť, boli štyri jeho účty zablokované.
Podľa aktuálneho vyhlásenia správcov siete sa tak stalo v rámci boja s prejavmi nenávisti. Konšpiračné teórie samy o sebe prevádzkovateľovi siete Facebook neprekážajú, k zásahu sa vraj odhodlal kvôli nevyberanému slovníku.
Podľa amerického serveru Buzzfeed odstránila firma Apple zo svojich platforiem všetky Jonesove podcasty. V pondelok na poludnie sieť YouTube zamedzila prístup A. Jonesovi na videokanál, ktorý mal 2,4 milióna divákov. Keď sa pokúsil zákaz obísť, zlikvidoval YouTube všetky kanály, ktoré mali s americkým konšpirátorom čokoľvek spoločné.
Príklad YouTubu vzápätí nasledovala aj služba Spotify, prevádzkovateľ siete Twitter sa k podobnému kroku chystá.
AFP pripomína, že koncom roka 2015 sa zapojil do jednej z rozhlasových šou Alexa Jonesa vtedajší prezidentský kandidát Donald Trump. „Vaša reputácia je neuveriteľná, nesklamem vás,“ povedal vtedy A. Jonesovi D. Trump.