Text „Máme morálny záväzok prijať utečencov?“ vyšiel 17. júna na webe .týždňa. Na druhý deň sa objavil s rovnakým nadpisom na stránke konzervativnyvyber.sk.

Prevzatý článok vyšiel v sekcii názory s totožným perexom, v tele sú štyri pasáže z Majchrákovho príspevku odcitované v úvodzovkách. V závere je len pripojený odkaz, kde možno nájsť celý článok.

„Čitateľom odporúčame podľa nášho názoru zaujímavý komentár Jozefa Majchráka z týždenníka .týždeň. To je aj jeden z cieľov nášho portálu - vyhľadať a odporúčať ‚výber‘ z textov, ktoré nás zaujali,“ vysvetľuje prevzatie textu iného média šéfredaktor Konzervatívneho výberu Vladimír Pčolinský.

Z textu podľa neho vybrali niekoľko citátov, aby čitateľ vedel, o čom je Majchrákov komentár. „V perexe aj v závere uvádzame zdroj a autora a pridávame aj link na celý príspevok na webe časopisu .týždeň, ktorý si čitatelia môžu prečítať,“ pokračoval V. Pčolinský.

Konzvervatívny výber sa odvoláva aj na dohodu s redakciou .týždňa, podľa ktorej môžu ich články čitateľom avizovať.

„Máme dohodu so Štefanom Hríbom, že ich články môžeme odporúčať našim čitateľom na našom portáli, aj prostredníctvom sociálnych sietí,“ hovorí V. Pčolinský.

Takúto formu spolupráce ale .týždeň popiera. „Konzervatívny výber je samostatné médium, nemáme s nimi žiadnu zmluvu ani dohodu. Ak si vyberú a upozornia na niečo z .týždňa, je vecou miery, ako to urobia. Zatiaľ tu mieru neprekročili, tento prípad je na hrane,“ uviedol Š. Hríb.

Podľa autorského zákona možno „rozmnožovať“ text zverejnený v médiách, týkajúci sa aktuálnych udalostí, bez súhlasu autora, no ak si autor vyhradil právo udeľovať súhlas na kopírovanie jeho príspevkov, toto ustanovenie neplatí. Podľa informácie v päte stránky .týždňa sa na obsah webu vzťahuje copyright. 

Z autorských diel možno tiež citovať určité pasáže, napríklad pre účely recenzie či vyučovanie, no rozsah podľa autorského zákona „nesmie presiahnuť rámec odôvodnený účelom citácie“. Konzervatívny výber prebral vyše polovicu článku.

Web konzervativnyvyber.sk funguje od polovice apríla, založil ho „Posledný križiak“ Milan Krajniak. Už pri štarte redakcia avizovala, že bude prinášať aj tipy na a odporúčania na „zaujímavé články, komentáre a blogy v internetovom svete, ktoré by bola škoda prehliadnuť“.

„Budeme vám preto poctivo ponúkať náš výber najdôležitejších informácií bez ohľadu na to, či budeme ich autorom my alebo ktokoľvek iný. Samozrejme, vždy uvedieme zdroj informácie a link na kompletnú informáciu z iného média,“ uvádzala tiež redakcia pri spúšťaní webu.

Okrem prevzatých textov prináša Konzervatívny výber aj vlastné texty, k dispozícii má tiež spravodajstvo TASR.