Podcast amerického katolíckeho kňaza Biblia za jeden rok (Bible in a Year) je už niekoľko dní v Spojených štátoch veľmi žiadaný. K všeobecnému prekvapeniu si ho za dva týždne stiahlo 4,3 milióna poslucháčov, píše AFP.

Relácii o Biblii prepožičal svoj hlas charizmatický kňaz Mike Schmitz, štyridsiatnik so vzhľadom hollywoodskeho herca, známy príspevkami na YouTube kanáli Ascension Presents, ktorý sleduje 471-tisíc ľudí.

Nový podcast o Biblii bude mať 365 častí, posledná bude k dispozícii na stiahnutie 31. decembra. Program postupne ponúkne čítanie z Biblie, zameria sa na 14 kníh, aby bol príbeh zrozumiteľnejší a plynulejší. V skutočnosti má katolícka verzia biblie 73 kníh, zvyšné časti budú v podcaste len spomenuté.

KK4 Valdosta - Americký prezident Donald Trump hovorí počas kampane pre republikánsku kandidátku do Senátu Kelly Loefflerovú 5. decembra 2020 vo Valdoste. FOTO TASR/AP
President Donald Trump speaks at a campaign rally for Senate Republican candidates, Sen. Kelly Loeffler, R-Ga., and Sen. David Perdue, R-Ga., at Valdosta Regional Airport, Saturday, Dec. 5, 2020, in Valdosta, Ga. (AP Photo/Evan Vucci)
Neprehliadnite

Spoločnosť YouTube dočasne zablokovala Trumpov kanál

Podľa hovorkyne spoločnosti Ascension, katolíckeho vydavateľstva a spoločnosti na podporu vzdelávania, sa relácia „Bible in a Year" za 48 hodín od zverejnenia 1. januára stal najsťahovanejším podcastom.

„Reaguje to na určitú potrebu,“ usudzuje Lauren Joyceová o programe, ktorý aktuálne drví ťažké váhy amerických podcastov ako je „The Daily“ denníka New York Times alebo „The Joe Rogan Experience“. Nápad na námet vznikol na jar minulého roka, za prvej vlny epidémie Covid-19.

Lauren Joyceová si úspech reláci vysvetľuje najmä pandémiou a mnohokrát obmedzenou kapacitou duchovných miest stretnutia s veriacimi. Najmä starší ľudia „nemôžu ísť kvôli vírusu do kostola," vysvetľuje Joyceová.

Zameranie podcastu na iba 14 kníh robí reláciu prístupnejšou pre ľudí, ktorí majú o Bibliu záujem, ale doteraz ich „znepokojoval“ Starý a Nový zákon, dopĺňa Joyceová.

Ak nie sú úplne nové, tak doteraz predstavovali náboženské podcasty len okrajovú záležitosť v dnešnom rýchlo sa rozvíjajúcom svete.