Jerry Yang už nebude šéfom Yahoo!. Dohody s Microsoftom a Google pokašľal

 

Šéf firmy Yahoo! Jerry Yang oznámil odstúpenie zo svojho postu. Ako informoval spravodajský portál BBC.com, ide o reakciu na pretrvávajúcu kritiku smerovania spoločnosti pod Yangovým vedením.

 

Yangovi sa nepodarilo vyriešiť štrukturálne problémy, s ktorými firma bojuje od začiatku roka. Hodnota akcií Yahoo! od začiatku februára klesla o zhruba 66 percent - z takmer 30 dolárov na 10,63 dolára.

Jerry Yang už nebude šéfom Yahoo!. Dohody s Microsoftom a Google pokašľal


Jerry Yang na čele Yahoo! končí. Vo firme ostáva.

 

V emaili adresovanom zamestnancom internetovej spoločnosti Yang napísal, že sa bude podieľať na hľadaní svojho nástupcu. „Budem stále robiť to, čo považujem za správne pre túto skvelú spoločnosť,“ cituje končiaceho CEO BBC.com. Mená ľudí, ktorí by Yanga mohli nahradiť, zatiaľ oficiálne známe nie sú, Yahoo! hľadá nástupcu interne aj mimo firmy. Podľa technologického blogu TechCrunch by do úvahy mohla prichádzať prezidentka Yahoo! Sue Decker, o ďalších kandidátoch na čerstvo uvoľnenú pozíciu blog špekuloval ešte v júni.

 

Zakladateľ Yahoo! svojím odchodom vyvodil dôsledky za stroskotanú dohodu o prevzatí spoločnosti internetovým gigantom Microsoft. Pôvodnú ponuku na prevzatie zo začiatku roka v hodnote 44,6 miliardy dolárov spoločnosť Yahoo! odmietla. Podľa internetovej spoločnosti bola táto ponuka príliš nízka. Viac informácií.

 

V lete Yahoo! odmietlo aj ďalšiu ponuku na odkúpenie. Iniciátorom tohto plánu bol okrem Microsoftu aj jeden z akcionárov Yahoo!, miliardár Carl Icahn. Následne Yang začiatkom novembra na konferencií Web 2.0 v San Franciscu prekvapil vyhlásením, že odkúpenie Microsoftom je pre spoločnosť stále najlepšou možnosťou. Viac informácií na eTrend.sk.

 

 

Ako sa Microsoft snažil kúpiť Yahoo! na Mediálne.sk


Microsoft ide na Google kúpou Yahoo!

Google sa odmieta zmieriť so spojením najväčších konkurentov

Google chce rásť v Afrike

Týždeň aj o naťahovačkách o veľké portály

Yahoo! zrejme odmietne Microsoft, poškuľuje po AOL

Yahoo! ponuku Microsoftu podľa očakávaní odmietlo

Druhý najväčší akcionár Yahoo! vyzval Microsoft na zvýšenie ponuky

Záchranou pre Yahoo! by najnovšie mohol byť Murdoch

Microsoft investuje do internetového vyhľadávania aj bez Yahoo!

Microsoft možno zaútočí na vedenie Yahoo!

Yahoo! čelí ďalším žalobám kvôli odmietnutiu Microsoftu

Yahoo! uhýba Microsoftu, bude v Googlovom OpenSociale

Microsoft by podľa analytikov mohol zvýšiť ponuku pre Yahoo!

Vyššia ponuka nebude, hovorí Microsoft Yahoo!

Yahoo! dostalo ultimátum: predaj alebo útok

Na pomoc Yahoo! možno prídu AOL a Google

Microsoft pripustil, že fungovať môže aj bez Yahoo!

Zo spojenia Microsoft-Yahoo nič nebude

Yahoo! je opäť pod paľbou akcionárov kvôli Microsoftu

Microsoft chce Yahoo! znova, tentokrát nie celé


Kritik vedenia Yahoo! naberá podporu akcionárov

Microsoft: Yahoo! pre nás nebolo strategické

Yahoo! opäť kľučkuje, odložilo valné zhromaždenie

Yahoo! bude čeliť ďalšej hrozbe začiatkom augusta

Google bude predávať reklamu na Yahoo!

Microsoft a Yahoo! ešte môžu skončiť spolu, tvrdia blogeri

Akcie Yahoo! padajú, z Microsoftu-nepriateľa sa má stať Microsoft-záchranca

Yahoo! sa opäť ponúka Microsoftu