NMH (pod ktorý patrí aj Mediálne.sk) sa s J. Gorduličom dohodlo na spolupráci od polovice marca. Prvý diel relácie sa tak na Vju.sk a Trend.sk objaví o niekoľko dní.
„Jana sme oslovili na spoluprácu, keďže si vážime jeho dlhodobo kvalitnú produkciu. Sme radi, že touto pravidelnou reláciou posilníme web Vju.sk, rovnako to berieme ako silný signál postupného skvalitňovania a rozširovania ponuky video contentu v online prostredí NMH,“ povedal šéf vizuálnych aktivít vydavateľstva a projektu Vju.sk Michal Burza.
Gorduličova relácia mala v ostatných týždňoch prestávku, na Sme.sk sa posledný diel objavil ešte v januári. Po krátkej odmlke bude pokračovať v nezmenenej podobe.
„S Ťažkým týždňom sme mali doteraz 70- až 80-tisíc videní každej časti, verím, že potenciál je ešte vyšší. Presúvame sa z online denníka s videosekciou na samostatný videoportál, dostaneme teda zázemie v podstate malej ‚televízie‘, ako aj väčšiu marketingovú podporu. Reláciu tak po roku existencie povyšujeme o niečo ďalej,“ uviedol J. Gordulič.
„Zároveň som rád, že budeme naďalej spojení aj so silnou mediálnou značkou. Trend sa venoval a odhalil viacero káuz, ktoré boli námetom aj pre Ťažký týždeň,“ pokračoval zabávač.
Ťažký týždeň vychádzal na Sme od decembra 2015, relácia inšpiráciu berie v obdobných formátoch, ktoré sú známe zo zahraničia na čele s Last Week Tonight komika Johna Olivera, vysielaným na HBO. Na Vju.sk sa budú nové časti Ťažkého týždňa objavovať v stálom čase s týždennou periodicitou.
Doterajší tím relácie zostáva pohromade, okrem J. Gorduliča sa scenáristicky na nej podieľajú ďalší ľudia, ako Marián Psár, Lucia Pazičová, Ľubo Nemeš a Metod Rybár, jeden z tvorcov píše anonymne. Facebookový profil relácie má v súčasnosti vyše 33-tisíc fanúšikov.
Vlastný videoportál Vju.sk predstavil NMH vlani na jeseň, platforma má slúžiť jednak ako centrálne miesto pre videoprodukciu vydavateľstva a zároveň ako internetová televízia s pôvodným obsahom a reláciami.
„Vju má ambíciu byť postupne lídrom v oblasti online videa na slovenskom trhu, k čomu smerujú aj ďalšie naše strategické kroky,“ načrtol M. Burza.
Web zatiaľ nie je auditovaný v meraní návštevnosti AIMmonitor. Podľa M. Burzu pri videoobsahu vo februári tohto roka prvý raz evidovali viac ako milión zhliadnutí.
Na videá v rámci Vju.sk je naviazaná reklama v podobe pre-roll a post-roll spotov. Reklama pred videom sa dá podobne ako na YouTube preskočiť po piatich sekundách.
„Cieľom je vybudovať z Vju etablovanú značku, kde používatelia nájdu čo najviac atraktívneho obsahu. Zároveň vidíme v platforme dostatočný priestor pre spoluprácu s klientmi vrátane inovatívnych formátov typu native advertising,“ dodal M. Burza.
Plány s videom prezentovali v predošlých mesiacoch aj ďalší domáci vydavatelia. Videoreklama patrí medzi displejovými formátmi k rastúcim kategóriám, ukrajujúc si čoraz väčší podiel. Výhodou videoformátov je spravidla vyššia miera prekliku, ako aj potlačenie efektu takzvanej bannerovej slepoty.