Obchod Google Play mnohí poznajú ako zdroj viac ako milióna aplikácií pre platformu Android. Neskôr ale aj na Slovensku pribudla možnosť cez tento kanál nakupovať hudobné albumy a neskôr aj filmy. Po novom toto portfólio dopĺňajú aj knižné tituly.

Nákup je rovnako jednoduchý ako kúpenie aplikácie či filmu. Stačí byť na webe alebo cez mobilnú aplikáciu obchodu Google Play registrovaný a, samozrejme, disponovať platobnou kartou. Prípadne byť zákazníkom O2, ktoré ponúka službu nakupovania z Google Play aj bez platobnej karty. Zaplatená suma sa prirátava k faktúre za mobilné služby.

Google už začal knihy predávať aj na Slovensku

Na výber je viac ako pňť miliónov kníh, prevažne v anglickom jazyku, ale nájdu sa aj stovky titulov v češtine. Ich cena sa pohybuje od jedného eura až po niekoľko desiatok eur. Pred kúpou sa dá prečítať bezplatná ukážka. Vo virtuálnom kníhkupectve sú aj stovky titulov zdarma.

Po zakúpení knihy ju možno čítať priamo cez jednoduchú čítačku priamo na webe alebo dvornú aplikáciu pre Android aj iOS. Prípadne sa publikácie dajú preniesť aj do čítačiek tretích strán, ktoré podporujú platformu Adobe eBook. Samozrejme, autorské práva sú zabezpečené.

Cez obchod Google Play Knihy môžu tituly predávať aj slovenské vydavateľstvá. Potrebné je vyplniť formulár.  

Google už začal knihy predávať aj na Slovensku