Country managera Google pre Slovensku stále nenašiel, no už mu hľadá kolegov. Pred niekoľkými týždňami vypísala internetová firma novú pracovnú pozíciu, tento raz iba pre Bratislavu. Hľadá account managera. Ponuka je zverejnená na stránkach českého Google.

Nová pozícia je orientovaná na obchod, nový zamestnanec bude mať v náplni práce udržiavanie vzťahov s klientom. Nároky má Google nižšie ako na country managera - nevyžaduje skúsenosti so strategickým riadením ani s prácou pre veľkých firemných klientov.

Okrem account managera ponúka Google v Bratislave aj ďalšiu pozíciu - industry managera. Ten by sa mal zameriavať najmä na získavanie nových inzertných klientov a prípravu obchodných stratégií. Industry manager by mal úzko spolupracovať s budúcim slovenským country managerom.

V situácii, keď má Google na Slovensku tri otvorené pracovné pozície, internetová firma navyše skúša v Bratislave oficiálne rozbehnúť prvú slovenskú pobočku. Eseročka Google Slovakia so sídlom na Palisádoch bola zaregistrovaná začiatkom decembra 2010.

K tomu, kedy sa aktivity Google na Slovensku reálne rozbehnú, spoločnosť zatiaľ konkrétne stanovisko nezaujala. Marketingový riaditeľ českého Google Luděk Motyčka pre Mediálne.sk uviedol, že hoci firma obsadenie pre slovenské pozície hľadá, nevie odhadnúť, kedy sa ich podarí naplniť.

Country managera pre Slovensko hľadá Google od roku 2006. Výberové konanie prebieha v tichosti, z oslovených na túto pozíciu sa verejne spomínal ešte v roku 2007 Martin Kováč z Etargetu. Viac informácií o hľadaní slovenského country managera Google.